BAŞMELEKLER VE ÇAKRALAR

MELEK-ÇAKRAA

Çakralar bir merdiven gibi, aşağıdan yukarı doğru sıralanmıştır. Bilinciniz yükseldikçe, düşünceleriniz, sözleriniz, niyetleriniz ve eylemleriniz daha yüksek bir seviyede titreşir. Üçüncü boyut çakraları bacaklara iner. Daha yüksek bir seviyede, dördüncü boyut frekansında titreşen yeni çakralar aşağıya inerek onların yerini alırlar. Bunların sabitlenerek harekete geçirildiğinde bir dördüncü boyut insanı haline gelir, tarafsızlık ve sevgi yolunda yürümeye başlarsınız.

Bu çakralardan en yükseği olan morumsu beyaz Taç çakranız harekete geçtiğinde, ruhunuz ya da Yüksek Benliğiniz kişiliğinizle bütünleşir. Bunun ardından talimatlarınızı kaynaktan gelen asıl kıvılcımınız olan Monad‘ınızdan ya da BEN varlığınızdan almaya başlarsınız. Monad’ınız gerçek Tanrısal özünüzdür ve hedefiniz bu ilahi yönünüzü fiziksel yaşamınıza yansıtmaktadır.

3. BOYUT ÇAKRALARI
Çakralar             Renkleri        Nitelikleri
1. Kök                     Kırmızı             Hayatta kalma
2. Sakral                  Turuncu            Duygular ve cinsellik
3. Solar Pleksus      Sarı                   Kişsel güç
4. Kalp                    Yeşil                  Kişisel ve duygusal sevgi
5. Boğaz                  Turkuaz             İletişim ve güven
6. Üçüncü göz          İndigo               Yüksek zihinsel güç ve şifa
7. Taç                        Mor                   Ruhunuza ulaşmak
8. Ruhun tahtı         Mavi-Beyaz       Ruhunuzla bağlantı kurmak

Dokuzuncu çakranızı, kök çakranızı sabitleyip harekete geçirdiğinizde, yaşamınız neşe üzerinde temellenir. Spiritüel sorumluluklarınız artar ve galaktik düzeyde Dünya’nın koruyucularından biri haline gelirsiniz.

Eril ve dişil enerjinizi dengeleyerek kendinize yetebilen, net düşünebilen, mantık çerçevesinde hareket edebilen, kendinizi savunabilen ve aynı zamanda yaratıcı fikirleri ortaya çıkarabilen, kendinize bakıp şifa verebilen ve bilgeliğinize kulak verebilen bir hale geldiğinizde onuncu çakranız faal hale gelebilir. Bu bütünlük ruhunuzla uyum içerisinde olduğunuz anlamına gelir ve bu durum daha yüksek yapıdaki bilgiler edinebilmek üzere güneş sistemine erişmenize imkan verir.

Solar pleksusunuzdaki altın renkli bilgelik çakrasının faal hale gelmesi gruplar halinde meditasyon yaparak başka galaksilerle bağlantı kurmanıza olanak verir. Dünyanın temsicilerinden biri haline gelirsiniz.

Morumsu pembe enerji kalbinize aktığında, kalbiniz spiritüelleşir. Bu değişim kozmik bir seviyede sizi Evren’in geri kalanına bağlar.

Boğaz çakrasının koyu mavi-mor rengi Başmeleklerle ve yüce varlıklarla iletişim kurmanızı sağlar.Aynı anda birden fazla yerde bulunmayı ve yüce güçleri kullanmayı öğrenebilir, cisimlenebilir ve maddesellikten çıkabilirsiniz.

Beyaz altın rengi on dördüncü çakranız açıldığında, bilinciniz ilahi plana teslim olur. Üstatlara ve yüce rehberlerle iletişim halinde olursunuz.

Taç çakranız açılırken, ruhunuz ve kişiliğiniz bütünleşir ve beyaz-mor ışığı yukarıya yansıtarak talimatları doğruca Monad’ınızdan almaya başlarsınız.

Beşinci boyut çakraları auranızda aktif hale geldiğinde, üçüncü boyut çakraları Dünya’nın derinliklerine, dördüncü boyut çakraları da bacaklarınıza iner.

4. BOYUT ÇAKRALARI
Çakra                  Renkleri                Nitelikleri
  9. Kök                       İnci beyazı                     Neşe
10. Sakral                    Açık pembe-Turuncu     Eril ve dişilin dengelenmesi
11. Solar Pleksus        Altın                               Bilgelik
12. Kalp                       
 Açık mor-pembe            Koşulsuz sevgi
13. Boğaz                     Koyu mavi-Mor              Psişik ve spiritüel güçler
14. Üçüncü göz            Altın-Beyaz                    İlahi düşünce
15. Taç                        Beyaz-Mor                     Gerçek ilahi benliğiniz olan Monad’dan talimatlar almak

Beşinci boyut Kök çakranız sabitlenip faal hale geldiğinde Yükselmiş Üstat olduğunuzu düşünebilirsiniz. Monad’ınızdan talimatlar almaya başlarsınız. Dünya üzerinde İsa’nın yolunda ilerlemeye başlarsınız. Spiritüel merdivenin basamakları tırmandıkça, geçmeniz gereken birçok inisiye süreci daha karşınıza çıkacaktır.

Ancak tüm beşinci çakralarınız sabitlenerek faal hale geldiğinde, gerçekten Yükselmiş Üstat olabilirsiniz. İnsanlığa hizmet etmek için Dünya’da kalmak üzere seçilenlerin çoğu, talimatlarını doğruca Tanrı’dan alırlar. Geçmişte bu seviyeye çok az insan ulaşmış olmasına rağmen, günümüzde melek hiyerarşisinin ve muhteşem Işık Varlıkları’nın bu olasılığı gerçekleştirmek amacıyla yaşamını yükselişe adamak isteyen kişilere yardımcı olması sebebiyle, herkes için inanılmaz bir fırsat doğmuştur.

5. BOYUT ÇAKRALARI
Çakraları                    Renkleri              Nitelikleri
16. Kök                               Platin                          Neşe. Spiritüel hizmet temelli yaşam
17. Sakral                           Mor-Platin                   İlahi dişilik
18. Solar Pleksus               Altın-Ebem Kuşağı      Evrensel bilgelik
19. Kalp                              Saf beyaz                    İsa bilinci
20. Boğaz                            Kraliyet mavisi            Tanrı ile ortak yaratım
21. Üçüncü Göz ve
22. Taç çakra bütünleşir       Kristal                          Monad’la bütünleşmek

Meditasyon esnasında bunlardan sonra gelen elli çakrayı auranıza sabitleyerek, kendinizi yüce hizmetler vermeye hazırlayabilirsiniz.

Siz çok boyutlu varlıklarsınız ve çakralarınız bulunduğunuz frekansa bağlı olarak, otomatikman açılır. Yüksek çakralarla özdeşleşmek için ne kadar fazla zaman ve enerji harcarsanız, yaşamınızı da o kadar yüksek bir seviyede yaşarsınız. Yükselişe ulaşmanıza ve başkalarının da hızlı bir biçimde yükselmesini sağlamanıza olanak veren, yüksek titreşimli insanları ve durumları hayatınıza çekersiniz.

DIANA COOPER

BAŞMELEKLER VE ÇAKRALAR” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s