DOĞRULAMA KURALI

oshoo

Doğrulama kuralı‘ denen müthiş bir kural vardır. İçinden bir şey derinlemesine, bütün ve mutlak olarak doğrulandığında, o gerçek olmaya başlar. İnsanlar bu yüzden sefalet içindedir, Çünkü sefaleti doğrularlar! İnsanlar bu yüzden mutludur, ama sadece bir kaç kişi, çünkü sadece bir kaç kişi hayatlarını nasıl şekillendirdiklerinin farkındadır. Bir kez coşkuyu doğruladıklarında, coşkulu insanlar olurlar.

Bunu amaç edinin: olumsuz olanı doğrulamayı bırakıp, olumlu olanı doğrulamaya başla. Bir kaç hafta içinde, elinde nasıl sihirli bir anahtar tutuyor olacağına şaşıracaksın. Örneğin, kolay üzülen biriysen, gece yatmadan önce 20 kere kendi kendine sessiz ve derin bir şekilde ama kendini duyabilecek kadar yüksek sesle, sevinçli olacağını, bunun gerçekleşeceğini, yolda olduğunu doğrula. Artık son üzüntünü yaşadın… Üzüntüye elveda! Sabah uyandığının farkına vardığın anda, daha gözlerini açmadan yine 20 kere tekrarla.

Gör bak, günün nasıl değişiyor. Şaşıracaksın, çünkü farklı bir nitelik seni sarmalıyor olacak. Yedi gün içinde bir şeyi doğrulamış ve onun sonucunu görmüş olacaksın. Sonra yavaş yavaş olumsuz olan her şeyden kurtul. Her hafta olumsuz şey seçip ondan kutrul. Bir tane de olumlu nitelik seçip onu iyice özümse.

Bu tamamen seçim meselesidir. Cehennemi yaratan da kendi düşüncelerindir, cenneti yaratan da… ‘İnsan ne düşünüyorsa odur’. Buna tanık olduğun zaman, düşüncenin hem cehennemi hem de cenneti yaratabildiğine, sıfır düşünce noktasına doğru o nihai sıçrayışın gerçekleşmesi mümkün olur. Kişi, o zaman artık hem cehennemin hem de cennetin ötesine geçebilir. Ve unutma; cenneti aşmak, cehennemi aşmaktan daha kolaydır. Bu yüzden önce olumsuzdan başlayıp, sonra olumluya geç. Bu bir paradoks gibi görünse de güzel bir şeyi bırakmak, çirkin bir şeyi bırakmaktan daha kolaydır. Çirkin şeyler insana yapışıp, kalır.

Cehennemi cennete dönüştür. Sıfır düşünceyi, düşüncesizliği doğrulamaya başlarsan, sonunda nihai olan gerçekleşir.

OSHO – Ruh Eczanesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s