KARMA VE REENKARNASYON

karmaaYeniden yaşamak. Eminim ki böyle bir şey var. Şu bir gerçek ki yaşayanlar ölülerden doğuyor ve ölülerin ruhları var olmaya devam ediyor” –Platon

Sanskritçe ‘hareket, fiil’ anlamına gelen Karma sözcüğü, Hinduzim, Budizm ve Caynizm’de (MÖ 4–6.yy’da Hinduzim’deki kast sistemine tepki olarak doğan din) ise, ‘neden-sonuç’ olarak nitelenir. Karma, geçmişte yaşanan gelecekte de karşına çıkar der. Şimdi de yaşananlar geçmişinin bir sonucudur. Karma, evrensel bir yasadır ve sonsuzdur. Yaşamımız karma ilkesine bağlıdır. Özgürlük de esaret de bizim elimizdedir. Karşılaştığımız her durum, insan ve düşünceler bizim kendi tasarımımızdır. Karmamızdan tamamen biz kendimiz sorumluyuz. Başımıza gelen her şey asla tesadüf değildir. Pozitif düşünceler, sevgi dolu duygu ve davranışlar bizim kredimiz ise, negatif durumlar bizim borçlarımızdır. Ve biz borçlarımızı ödeyene kadar tekrar tekrar farklı bedenlerle dünyaya geliriz.

Ailemiz de bizim karmamızdır. Biz daha doğmadan ruhumuz kendi ailesini seçer. Eğer aile içinde krizler yaşanıyorsa bu, geçmiş yaşamlarımızda çözülmemiş olayların ve duyguların sonucudur. Ve seçtiğimiz bu aile ile ruhumuz aşılması gereken durumları çözmek için bir şans daha istemektedir. Geçmişten getirdiğimiz inançlarımız da karmadır. Eğer negatif düşünceler içindeysek, endişe, korku ve kaygı eşiğimiz yüksekse, bu durumları yaratacak olaylar ve kişiler karşımıza çıkacaktır. Olumlu düşünüp pozitif enerjimizi yüksek tutuğumuzda hayatımızda harika şeyler var olacaktır. Çünkü zihnimiz de bizim sorumluluğumuz altındadır. Karmanın gücü yadsınamaz. Yaşamımızın her alanında bizimledir. Ne yaparsak yapalım onu yeniden yaşarız. Tekrar, tekrar, tekrar… Ta ki, olumsuz giden şeyleri olumluya dönüştürene dek.

Sağlığımız da karma ile ilişkilidir. Bedenimizi vegenetik yatkınlığımızı da biz seçtik. Fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel olgular da buna dahildir. Şimdiki yaşamımızda bu dört olguyu sağlıklı yaşarsak, gelecekteki yaşamlarımızda bir o kadar sağlıklı oluruz. Sağlıkta karma önemlidir çünkü, diyelim siz üst bilinçtesiniz. Ola ki alt bilinçte yaşayan birinin kanı size transfer edilirse sizin titreşiminiz ile o kişinin titreşimi uyumsuz olacak ve siz sadece enerjisel olarak sıkıntı çekmekle kalmayacak, aynı zamanda, o kişinin karmasını da üstlenmiş olacaksınız. Tabi bu organ nakli için de geçerlidir.

Karma, Reekarnasyon ile birlikte çalışır. Bu teoriye göre, zamanı geldiğinde yok olan bedendir, ruh sınavlarını verene kadar bir sonraki yaşamlarda yeni bir beden seçer kendine. Yani, bu bir ruh göçüdür.

Bu konuyla ilgili Bülent Çorak’ın şu mesajını dikkate almak önemlidir:

[Dostlarım, Dünya Planı’nda Reenkarnasyon tartışmalarının yapıldığı bu son Özel Çağ’da artık, hakikatlerin tüm açıklığı ile bilinme ve bildirilme zamanı gelmiştir. Önce, Reenkarnasyon olayının kaba madde olan Beden ile hiçbir alakası olmadığının bilincine varılmalıdır. Reenkarnasyon, sadece Enerji’nin Evrimi ile alakalı bir olgudur. İnsan var olduğundan beri ölümün nedenini her dönemde araştırmış ve ölüm olayını bir türlü içine sindirememiştir. Bu nedenle kutsal kitaplarda bahsedilen Ölmek ve Dirilmek ile alakalı mevzulara herkes kendi bilincine göre yorum getirerek reenkarnasyon olayını bir çıkmaza sokmuştur. Aslında, insanların asırlardır titizlikle üzerinde durdukları ve hala bilinçli bir çözüm getiremedikleri reenkarnasyon olayı sadece ve sadece bir Enerji Oluşum ve Gelişim sürecidir. Mevlana’nın ‘Taştım, Topraktım, Ot oldum, Çiçek oldum, Böcek oldum, Hayvan oldum, İnsan oldum, sonra da Işık olacağım’ demesi bir Enerji’nin Evrim Merdivenlerini gösterir. İşte bu bir reenkarnasyondur. Dünyaya bir kaba madde formuna sahip çıkarak transfer olan bir enerji, yaşam sürecinde kazandığı bilgileri beyin arşivinde toplar. Beyin bir bilgi bankasıdır. Bilgiler, beynin kaba maddesinde toplanarak Öz Enerji Bankası’na kaydını yapar. Buna Öz Evrimi denir. Bu, bir yaşam boyu kazanılan bilinçtir. İnsanın kendisi bundan habersizdir. Aynı enerjinin gelişimi ve deneyim kazanması için yine bir kaba madde kalıbına ihtiyaç vardır. Bu defa aynı enerji değişik bir kalıpla dünyaya gelir. İnsan formu bu reenkarnasyon halkasının en son ve en mükemmel bir deneyim kalıbıdır. İşte bu sınırdan sonra insan kalıbının içindeki enerji, bilinç aşamaları için müteaddit defa dünyada beden kazanır ki, buna Reenkarnasyon denir.]

Işığa giden yol…

Sen, BİR’sin. Senin güzelliğin yaşamının güzelliğidir. Ve sen eşsizsin. Bunun bilincinde ol ve buna göre yaşa. Sevgi en büyük karma temizleyicisidir. Sevginin açamayacağı kapı, aşamayacağı engel yoktur. Sev sadece sev ve yaşa. Yaşamın güzelliği buradadır. Karma, kısır bir döngüden ibaret. Kendini değiştirmezsen bu döngünün içinde çırpınır durursun. Kurtar kendini, yaşamaya başla, hatalarınla yüzleş, sorunlarınla yüzleş, yaşamınla yüzleş, evrenle yüzleş. Yüzleş ki, dünyan aydınlansın. Kendini bul. Sevgiyi, şefkati, merhameti hisset. Gölgelemesin seni duyguların.

Tekamül yolunuz açık olsun… Sevgilerimle…

Funda Öztürk

KARMA VE REENKARNASYON” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s