İŞİNİZİ SEVGİ İLE KUTSAYIN!

issss-1‘Eğer hayat size limon veriyorsa limonata yapın. Eğer limonlar çürükse, çekirdeklerini çıkarın ve yeni limonlar yetiştirmek üzere ekin ya da çürümüş limonlarla gübre yapın’.

Belki kendinizi saplanmış hissettiğiniz bir iştesiniz; belki de işinizden nefret ediyorsunuz ya da evinize para getirmek için yalnızca vakit geçirdiğinizin farkındasınız. Pekala, olumlu değişiklikler yaratmak üzere yapabileceğiniz şeyler kesinlikle var. Bu fikirler, saçma ya da basit gelebilir, ancak işe yaradıklarını biliyorum. Çalışma koşullarını iyi yönde değiştiren sayısız insan gördüm.

Bir durumu değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü araç, SEVGİ İLE KUTSAMANIN GÜCÜ’dür. Nerede çalışırsanız çalışın ya da o yere ilişkin ne hissederseniz hissedin, ORAYI SEVGİ İLE KUTSAYIN! Demek istediğim, kelimenin tam anlamıyla bu. ‘İŞİMİ SEVGİ İLE KUTSUYORUM’ deyin. Burada durmayın. Sevgi ile kutsayın: bina, binadaki donanım, masanız, kullandığınız makinalar, ürünler, müşteriler, birlikte çalıştığınız insanlar, işverenler ve bu işle ilgili başka her şey. Bu, harikalar yaratacaktır.

İşyerinde sorunlar yaşadığınız bir insan varsa, durumu değiştirmek için aklınızı kullanın. Şu olumlu ifadeyi kullanın: İŞYERİNDEKİ HERKESLE HARİKA BİR İLİŞKİM VAR, BUNA …….. DA DAHİL. O kişiyi her anımsadığınızda, bu olumlamayı tekrarlayın. Söz konusu durumun daha iyiye doğru nasıl değiştiğine şaşıracaksınız. Şu an hayal bile edemediğiniz bir çözüm gerçekleşebilir. Sözlerinizi sarf edin; ardından bırakın ki, evren işleri idare edeceğini kavrasın.

Eğer yeni bir işe başlamak, terfi etmek istiyorsanız, şu an yaptığınız işi sevgi ile kutsamakla birlikte şu olumlu ifadeyi ekleyin: BU İŞİ, BURADA OLMAKTAN MEMNUNİYET DUYACAK BİR SONRAKİ İŞ İÇİN SEVGİ İLE SERBEST BIRAKIYORUM…

Eğer şu an yaptığınız işten nefret ediyorsanız, bu nefret duygusunu beraberinizde götüreceksiniz. Yeni işiniz iyi olsa bile, kısa süre sonra o yeni işten de nefret ettiğinizi farkedeceksiniz. Bu yüzden şu olumlamayı yapın: ‘Uzaklarda, tam olarak benim sunacağım şeyleri arayan insanlar olduğunu biliyorum. Artık tüm yaratıcı yeteneklerimi ve hünerlerimi kullanan bir işi kabul ediyorum. Bu iş, derin anlamda tatmin edici ve her gün bu işe gitmek benim için bir keyif. Bina aydınlık, canlı, havadar ve coşku dolu. Bulunduğu yer harika. İyi para kazanıyorum ve bunun için gerçekten minnettarım.’

Eğer geçiminizi sağlamak için ‘çok çalışmanız’ gerektiği inancı ile yetiştirildiyseniz, bu inancı terk etmenin zamanı geldi. Şu olumlu ifadeyi kullanın: ‘Çalışmak, benim için kolay ve eğlencelidir’ ya da ‘Yaptığım her işten zevk alırım‘. Bilinç, değişikliği gerçekleştirene kadar, bu ifadeleri tekrar edin. Sevdiğiniz işi yaparak para kazanın. Para kazanmaktan keyif almaya hakkınız var.

Eğer kovulduysanız, lütfen kötü duygularınızdan olabildiğince çabuk kurtulun; çünkü kötü duygular hayatınıza iyi şeyler getirmez. Şu olumlu ifadeyi sıkça tekrarlayın: ‘Önceki patronumu sevgi ile kutsuyorum. Bununla birlikte bana gelecek olan, yalnızca iyiliktir. Artık benim için daha iyi olan bir şeye gidiyorum. Güvendeyim ve her şey yolunda’.

Eğer kendi işinizi kurmak üzereyseniz şu ifadeyi kullanın: ‘Eğer bu girişim benim en büyük iyiliğim ve sevincim içinse, kolaylıkla ve çaba harcamadan ilerlemesine izin vermeliyim’. Çevrenizdeki her işarete dikkat ediniz. Eğer gecikmeler ve engeller ortaya çıkıyorsa, bunu ilerlemek için uygun zaman olmadığını anlayınız.

Unutmayın ki, çalışma hayatınızın nasıl olmasını istediğinize karar veren SİZsiniz. Bunu başarmak için olumlu ifadeler yaratın. Ardından, bu olumlu ifadeleri sıkça tekrarlayın. İstediğiniz çalışma hayatına sahip OLABİLİRSİNİZ!

LOUISE L. HAY

İşte size bir kaç tüyo:

Uyku sürenizi iyi ayarlayın. Düzensiz uykunun sabahı yorgun kalkmanıza neden olur. Mutlaka iyi bir kahvaltı yapın. Ama bu ayaküstü olmasın, mümkünse daha erken kalkın ve kahvaltınızı bir seramoniye dönüştürün. Enerji veren sağlıklı gıdalar tüketin.

Başarı hikayelerini araştırın, kendinizden bir şeyler mutlaka bulacaksınız, emin olun. Bu tür hikayeler size ilham olacak ve yol gösterecektir.

İşe giderken zihninizi yavaşlatan müzikler dinleyin.

Kendinize hedefler koyun ve bu hedefleri birer birer aşmanın üzerine biraz kafa yorun. Parasal, kişisel, ilişkiler ve kariyer planlamaları yapın. Bu hedefleri ne için yaptığınızı da not edin. Tarihlerini yazmayı da unutmayın. Hedefleriniz büyük olsun ama ulaşılmaz olmasın. Ulaştığınız her bir hedef için kendinizi ödüllendirin.

Öfkelendiğinizde, patronunuzdan fırça yediğinizde ya da şiddetli bir tartışma yaşadığınızda mutlaka dışarı çıkın. Derin ve yavaş nefesler alıp verin. Gökyüzüne bakın ve kendinizi sakinleştirecek olumlamalar yapın.

İşlerinizi asla ertelemeyin. Yarın değil bugün yapın işinizi. Yapılmayan işin ağırlığını çekmek zorunda değilsiniz.

Aynı zamanda Ho’oponopono ile de çalışabilirsiniz. İşyerinizde birlikte çalıştığınız insanlar ve işvereninizle aranızdaki iletişimi pozitif yönde geliştirmek için sadece şu sihirli sözcükleri kullanın: ‘Seni seviyorum, Üzgünüm, Lütfen beni affet, Teşekkür ederim’. Onların size karşı tavırlarının nasıl değiştiğine tanık olacaksınız.

Ah şimdiki aklım olsaydı….. Sevgilerimle…

Funda Öztürk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s