CENNETTEN BİR MELEK DÜŞTÜ KOLLARIMA

melll

Ölüm, yeni bir yaşamın müjdesidir aslında. Ölüm, bedenin yitirilmesi, ruhun ise tekamül yolculuğuna devam ettiği bir döngünün eylemidir. Ölüm, bir adım daha yaklaşmaktır ÖZ’e. Ölüm, geride kalanların cehennemi ise, göçenin cennetidir. Düzen böyle. İlahi Kaynağın düzeni.

Reenkarnasyon, ruhun başka bir bedenle dünyaya tekrar tekrar gelmesidir. Karma dediğimiz oluşun ana fikridir. Dini açıdan doğrudur veya değildir ben bilemem. Ben reekarnasyona inananlardanım. Ve bu yaşamımdaki amaçlarımdan biri mutluluğu bulmaksa, diğeri bir sonraki bedenlenecek olan varlığıma bırakabildiğimce daha temiz bir karma devretmek.

Ölüm bizi korkutur, gidenin ardından büyük acılar yaşarız. Ama öyle bir acı var ki, Allah’ım sen koru. O acının adı; evlat acısı. Hayır ben anne değilim ama onlar kadar acır canım. Bu yazıyı yazıyorum çünkü, özellikle kürtaj yaptıranlar, düşük yapanlar veya çok küçük yaşta bebeklerini kaybeden anne sayısı çok fazla, tabii vicdanları da çok yaralı.

Doreen Virtue, ‘Melekleri Nasıl Duyarsınız’ adlı kitabında ‘Cennetteki Çocuklardan Gelen Mesajlar’ adlı bölümde şunları yazmış: ‘Bir çocukla vedalaşmaktan daha trajik büyük ihtimalle başka bir şey yoktur. Buna karşın, çocukların ruhları cennette çok canlı ve neşelidir. Onlar orada kesinlikle çok mutlu ve çok anlamlı bir şekilde yaşarlar. Bir çocuğu kaybetmek, benim bildiğim hemen her şeyden daha çok suçluluk duygusu getiriyor. Çocuğunu kaybeden çoğu anne-baba, çocuklarının ölümünü engelleyebileceklerini düşünerek perişan olurlar. Sürekli kendilerini ‘keşke’lere boğarlar. Elbette, kendini paralamak çocuğunuzu geri getirmeyecektir. Ben bu konuda, kalbinizi şifalandırabileceğini düşündüğüm bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

– Küçük çocukların ölümle ilgili farklı bir bakış açıları vardır… 5 yaşında veya daha küçük çocukların bizler gibi bir ölüm anlayışı yoktur. Bu yüzden sevilen bir kişinin kaybını bir çocuğa açıklamak çok güçtür. Bu yüzden, bebekler ve çocuklar buradan göçtüklerinde, ölü olduklarını anlamazlar. Dahası kendilerini çok mutlu ve çok canlı hissederler. Onlar, neden herkes ağlıyor diye kendi kendilerine sorarlar. Onlar diğer boyutta olduklarını bilmediklerinden, yastaki ailelerine yardım etmek, onları neşelendirmek için eterik armağanlar vererek koşturur dururlar. Bir keresinde, dört yaşındaki kızını kaybeden bir anneye okuma yaparken, kadın hüngür hüngür ağlamaya başladı. Ruhsal boyuttaki küçük kız, annesini rahatlatmak için ona gökkuşakları çizmeye başladı. Kız çizdiği resimleri annesine sunmaya başlayınca, durumu anneye bildirdim. ‘Yaşarken gökkuşağı çizmeyi çok severdi’ dedi anne özlemle. ‘Bilirdi ki, çizdikleri beni her zaman gülümsetirdi’ diye devam etti.

– Çocuklar cennette kin tutmazlar… Ölümü için başkasını suçlayan bir çocuğa asla rastlamadım. Kürtajla alınan çocuklar anne-babalarını suçlamazlar; onlar da öldüklerinin farkında değildirler. Aslına bakacak olursanız, anne karnında gelişimini tamamlamadan kürtaj, düşük veya erken doğumla yaşamını yitiren çocukların ruhları annelerinin yanında durur. Bu ruhlar, annenin gebe kalacağı ilk bedeni sahiplenme önceliğine sahiptirler. Şayet bir kadın bir daha gebe kalmazsa, annenin ailesine evlatlık veya yeğen gibi bir başka yolla dahil olarak girebilir. Ya da, bir bebek veya bir fetüs kaybı yaşadıysanız ve daha sonra başka bir çocuğunuz olduysa, bunların aynı ruh olma ihtimali de yüksektir.

– Bir çocuğun ruhunda büyük bir bilgelik olabilir… Çocukların bedenlerinin küçük olması, onların genç, toy veya saf oldukları anlamına gelmez. Bu yüzden çocuğun ruhunun ölümün zamanlamasında sorumluluğu olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekir. Mucizeler Kursu’nun yazılı metninde şöyle der: ‘Kimse kendi rızası olmadan ölmez’. Ben bu sözü doğru bulurum. Herhangi bir doktora veya hemşireye sorun: Çok basit hastalıklardan ölen insanların hikayelerini anlatacaklardır size. Onlar ayrıca tüm tıbbi göstergeler aleyhlerine olduğu halde yaşamda kalanların çarpıcı hikayelerini de size anlatacaklardır. Kabullenmesi ne kadar zor olsa da ve siz onu bırakmaya hazır olmasanız da, çocuğunuz yuvaya gitme konusunda karar vermiş olabilir.’

Cennetteki minik bilge ruhları selamlıyorum…

Sevgilerimle, Funda Öztürk

CENNETTEN BİR MELEK DÜŞTÜ KOLLARIMA’ için 3 yanıt

 1. Gülfidan güctekin 14 Ocak 2017 / 22:58

  Çok duygulandım için acıdı 4 günlükken ölen oğlumu görüp saririlip koklamak istedim keske olsa

  Beğen

  • enerjicemberi 14 Ocak 2017 / 23:07

   Bir anne olarak yaşadığınız dram çok ağır. Sanki kollarinizin arasinda bebeğiniz varmiş gibi sarilin kendinize. Ağlayin, gülümseyin, sevgi sözcükleri dökülsün içinizden onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyebilir ve ona teşekkür edebilirsiniz. Derin bir nefes alin ve hizli bir şekilde verin. O minicik cesur ruhu onurlandirabilirsiniz. Lütfen yüreğinizi hafifletin. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Gülfidan güctekin 14 Ocak 2017 / 22:59

  Çok duygulandım için acıdı yüreğim sıkıldı 4 günlükken ölen oğlumu görüp saririlip koklamak istedim keske olabilse

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s