MELEKLER VE YAŞAM AMACI

melekkk

Diana Cooper, meleklerle temas kurarak hayatla ilgili birçok soruya cevaplar almış terapist, şifacı ve yazardır. Bu yazıda, yaşam amacına dair sorular ve cevaplar bulunmaktadır.

Her ruhun bir amacı var mıdır?

Evet, her ruhun bir amacı vardır. Öğrenme, başarma veya öğretmeyi dilediği bir şey olabilir. Üzerlerine aldıkları sorumluluk oldukça geneldir.

Rahibe Theresa’nın yaşam misyonu nedir?

Tanrı’nın gözünde herkesin önemli olduğunu dünyaya göstermektir. Ayrıca canlı bir örnekle hizmet, neşe, alçakgönüllülük ve inanç gibi nitelikleri ispat etmiştir.

Walt Disney’in yaşam amacı nedir?

Walt Disney oldukça evrimleşmiş, peri, elf, cüce gibi unsurları ve de hayvanların özünü insanlara anlatmak için yaşama gelmiş bir ruhtur. Çektiği filmlerle kamunun dikkatini öğretmeyi kabul ettiği şeylere çekerek görevini yerine getirmeyi seçti. Öldüğü zaman yükseldi, işi iyi bir şekilde tamamlandı.

John F. Kennedy’nin misyonu nedir?

O barış taşıyıcısıydı.

Marilyn Monroe’nun ruh amacı var mıydı?

Onun enkarnasyonu, güzelliğin sadece yüzeysel olduğunu ve hiçbir şekilde mutluluk getirmediğini kendine ve diğerlerine göstermekti.

Gandhi kaderini tamamladı mı?

Misyonunu harika bir şekilde yerine getiren Gandhi, oldukça evrimleşmiş bir ruhtu. Zararsızlığın muazzam bir şekilde güçlü olduğunu tüm dünyaya kanıtladı. Çoğunuz için o, doğruluğu anımsatan kişi ve de doğruluk alevidir.

Birçok büyük ruhun neden zor yaşamları oldu?

İnsan devletindeki herkes gibi onların da ruhlarını arındırmak adına yakmaları gereken değersiz şeyleri vardı. Üstelik cesaret ve dürüstlükle zorlukların üstesinden gelinebileceğini diğerlerine göstermek zorundadırlar. Kendileri de sıkıntı çekerek canlı örnek gibi davranıyorlar ve uyarı ışığı oluyorlar.

Hitler ve Mussolini’nin misyonu neydi?

Onların misyonu sevginin gücünü kullanmakla ilgiliydi. Her ikisi de yüreklerini kapattıkları için başarısız oldu. Gücü sevdiler ve bu gücü şefkat duymaksızın sırf kontrol etmek ve itibarlarını yükseltmek için kullandılar. İleriki yaşamlarında muhtemelen dünyada olmayacaklar, ama üç boyutlu başka bir düzlemde sevgiyi yeniden öğrenmeye çalışacaklar. Başkalarına zarar verecek güçten mahrum bırakılacakları ve yüreği açık annelere sahip olacakları yaşamları tecrübe edecekler.

Yıkıcı ve savaşcı bir misyonla dünyaya gelen olur mu?

Böyle bir şey herhangi birinin yüce ruh amacına hizmet etmez. Fakat Hitler ve Mussolini gibi ruhlar vardır. Bu ruhların muhtemelen aynı davranış kalıbını sergileyecekleri kötü enkarnasyonları vardır. Maalesef içlerinde bulunan ilahi kıvılcım halen ışığı bulmaya hasrettir.

Yaşam amacımı nasıl bulabilirim?

Kendinize tek bir soru sorun: Yüreğini dile getiren nedir? Vereceğiniz cevap misyonunuza dair ipuçları verecektir.

Yanlış yolda olduğumu hissediyorum. Misyonumu nasıl bulabilirim?

Koruyucu meleğiniz yaşam amacınıza dair tasarıyı elinde tutar. Kendinize zaman ve mekan tanıyın, sonra rahatlayın ve gelen iletileri dinleyin. Yaşamınızı değiştirme arzusu duyuyorsanız bu ruhun teşvik ettiği şeyleri takip edin. Meleğiniz sizi doğru yöne sevk edip sizin için fırsat kapılarını açacaktır. Yardım istemeyi unutmayın ve de size rehberlik edecek işaretleri gözleyin.

Numeroloji ya da astroloji yaşam amacını gösterir mi?

Becerikli ve duyarlı bir pratisyenin elinde bu bilimlerden herhangi biri misyonunuzu belirlemenize yardım edecektir. Unutmayın ki yaşam amacı nadiren belirli bir görevi uygular. Genellikle kapsamı bundan daha geniştir.

Yaşam amacım yalnızca depresyon ve üzüntüyü tecrübe etmek olabilir mi?

Böyle bir yol ruhani gelişiminize nasıl hizmet edebilir? Bu tamamen olasılık dışıdır. Sadece çok nadir ve güçlü bir ruh enerjisiyle depresyon ve üzüntüden oluşan bulut yığınlarının bir kısmını dönüştürmek gibi bir misyon üstlenebilir.

Yaşamımda üzerime binen öyle çok yük var ki, tek bir yaşama sığmayacak kadar şeyi üstlendiğimi hissediyorum. Bu mümkün mü?

Hayır. Usta ve meleklerinin rehberliğinde ruhun yaşamını seçtiği zaman bu yaşam yalnızca yapabildiğin kadarını üstlenmene izin verir. Yaşamını bu kadar zorlaştıran, dünya üzerindeyken aldığın kararlar ve koşullara olan tavrındır. Biri isteyerek yanlış bir yol seçtiği zaman yaşam çok sıkıntılı olabilir. Böyle olunca doğru yol için meditasyon yapın ve yükünüzü hafifletmesi için meleklerden yardım isteyin.

Tüm yaşamımın yerinde saydığını hissediyordum. Şimdiyse bana bir görev sunulmak üzere olduğuna dair heyecan duyuyorum. Bu mümkün mü?

Pek çok ruh, özellikle daha evrimleşmiş olanlar yaşamlarının büyük bir kısmını beklemekle ve sadece sonraki yıllarda kendilerine sunulan kaderlerini aramakla geçirirler. Fakat yolda atılacak her adım sizi, ileride verilecek işe hazırlayacak dersler sunar. Öyleyse her adımınızı akıllıca atın.

Yaşamım darmadağın. Yapmak ve başarmak istediğim çok şey var. Her şeyin yerini değiştirdiğim halde hiçbir şey ilerlemiyor. Bana yardım edecek ne önerirsiniz?

Evet, ilk elde çok fazla şey yapıyorsun. Öncelikle gerçekten neyi başarmak istediğine karar ver, bu karışıklık içerisinden üç veya dört şeyi çekip çıkar. Çıkardığın hedefleri kağıda aktar ve bunları her gün oku. Diğer şeyleri de zamanı geldiğinde kullanmak üzere kenara ayır.

Her şeyin daima iki tarafını görüyorum. Böylelikle iki tarafa da çekiliyorum. Bu yorucu oluyor. Bu durumda enerjimi tek bir amaca nasıl yönlendirebilirim?

Manzarayı geniş açıdan görmen mükemmel olur. Ancak hedefini belirlemelisin ve bu hedefe tek gözle bakmalısın. Mecazi olarak bakarsak, şu sıralar arabayı iki atla sürüyorsun, her at farklı bir yöne doğru gidiyor. Düşüncelerin her ata farklı bir talimat veriyor. Böylece bütün enerjini hayvanları kontrol etmeye harcıyorsun. Hangi yolu izleyeceğine karar ver. İşte enerjini kullanmada sana yardım edecek ve çabucak amacına doğru ilerlemeni sağlayacak bir egzersiz:

Amacınıza ulaşma canlandırması

– İki atın çektiği bir arabayı kullanıyorsunuz. Şimdi arabayı durdurun ve aşağıya inin.

– Atlarla konuşun. Onlara başarmak istediğiniz şeyi anlatın ve onları kendi tarafınıza çekin.

– Ardından şöyle söyleyin: ‘Bu…………….benim hedefim. Benimle birlikte çalışacak mısınız?’

– Bakın, atlar anlaştıklarına dair başlarını sallıyorlar.

– Arabaya geri dönün ve yol boyunca dümdüz sürün.

– Gelecek birkaç hafta zaman zaman atların aynı yönde dörtnala koşup koşmadığını kontrol edin.

MELEKLER VE YAŞAM AMACI’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s