ALT BENLİK VE DÜNYA ANA

alt-benlik-gaia

Drunvalo Melchizedek’in ifadesiyle, alt benlik bilinçaltınızdır. Bilinçaltının sadece kendinizle ve kişisel bilinçaltı düşüncelerinizle bağlantılı olduğu ile ilgili genel düşüncenin tersine, alt benliğin bilinçaltı, dünyadaki tüm insanlarla ilgilidir ve aynı zamanda her bireyin bilinçaltı zihnini de yakından bilir. Dahası, her yaşayan insanın bilinçaltını bildiği gibi, dünyada yaşamış ve yaşayacak olan tüm insanların bilinçaltı zihinlerini de bilir. Evet, bilinçaltımız geçmişi ve geleceği ayrıntılı olarak bilir. Buna ilave olarak, alt benliğiniz sadece insanlarla ilgili değil, gezegendeki tüm yaşamla ilgili her şeyi bilir. Mükemmel bir kayıttır. Bu alt benlik canlıdır ve sizinle temasa geçen tek bir varlıktır. Bu Dünya Ana’nın kendisidir! O, sizin alt benliğinizdir.

Dünya Ana ve üzerindeki ve altındaki tüm yaşam sizin alt benliğinizdir.

Dünya Ana 2 ile 6 yaşlarında küçük bir çocuktur. Alt benliğinize bağlanabilmek için, dünyanın her yerindeki yerel halkların inanışına göre, onu severek ve onunla oyun oynayarak işe başlayabilirsiniz. Yetişkin davranışları, teknolojik düşünceler ve tuzakları Ana’yla temasa girmekte işe yaramayacaktır. Her gün saatlerce meditasyon yapabilirsiniz, tüm vaktinizi Ana’ya bağlanmaya harcayabilirsiniz, ancak genellikle işe yaramaz. Ne kadar çok uğraşırsanız, o kadar az başarı şansınız olur. Neden? Çünkü, o sadece içinizdeki masum çocukla bağlantı kuracaktır. Ve tabii ki birçoğumuz çocukluk masumiyetini, Ana’yla bilinçli bağlantı kurmanın yolunu kaybetmişizdir. İsa bile, ‘Küçük çocuklar gibi olmadan, cennetin krallığına giremezsiniz’ demiştir.

Kendimize bir bakalım, yetişkin tarafımız çok bildiğimizi düşünür. Dünyadaki en önemli üniversitelerden master ya da doktora diplomanız olabilir, hatta çok ünlü biri olabilirsiniz. Ana’yı tanımak istiyorsanız, bütün bunları bir kenara koymalısınız. O, bunlardan etkilenmez. Dünya Ana çocuklara bayılır ve çocuksu yapınız ve masumiyetiniz yetişkinliğin pisliğinden çıkabilirse, o zaman ruhsal yaşamınızda gerçek bir şeyler olmaya başlar.

Şimdi size bakalım. Diyelim ki okulda ya da iştesiniz ve eve gitmeye karar veriyorsunuz. Anahtarları aramak için eliniz cebinize gidiyor. Düşünceleriniz hemen geleceğe gider. Arabanıza binip çalıştırdıktan sonra, yine geleceği düşünmeye başlarsınız. Eve gitmeyi, sevgilinizi ya da evdeki köpeğinizi düşünmeye başlarsınız, gözlerinizin önündekileri pek düşünmezsiniz. Hala ya gelecekte ya da geçmiştesinizdir. Ancak, sadece şimdide olduğumuzda bir şeyler deneyimlemeye başlarız. İçinde bulunduğumuz an, genellikle birçok insan için acı verici olduğundan, an’da yaşamazlar.

Çevrenizdeki güzelliklere gerçekten baktınız mı?

Güneşin batışını gördünüz mü? Uçuşan beyaz bulutlara dikkat ettiniz mi? Havayı kokladınız mı? Yoksa çok kirli olduğundan vaz mı geçtiniz? Dünya Ana’ya sevgi duydunuz mu? Eve giderken araba kullanmaktan başka duyularınız çalıştı mı? Sorun budur. Yetişkin yaşamlarımız ölüdür, insan olarak yaşayabileceklerimizin sadece gölgesini yaşıyoruz.

Doğada oynayan çocuklara dikkat ettiniz mi? Çevrelerindeki güzelliği yaşamaktan kaybolmuş gibidirler, bazen başka bir dünyada gibi görünürler. Hatırlıyor musunuz?

Alt benliğinizle, Dünya Ana‘yla bağlantı kurmak istiyorsanız, içinizdeki çocuğu bulmalı ve onu yaşamalısınız. Ana’yla oynayın, eğlenin, gerçekten yaşamdan keyif alın. Bu, neşe dolu bir yaşam demektir. Bu, oynuyormuş gibi yapmak, anlamsız sesler çıkartmak ve komik suratlar yapmak demek değildir. Bu, hayatınızı başkalarının istediği gibi değil, kendi istediğiniz gibi yaşamak demektir. Başka insanlar, hayvanlar ve diğer hayatla ilgilenmek demektir, bunu aranızdaki bağlantıyı hissetmek için yaparsınız, bir menfaatiniz olduğu için değil.

Ruhsal yaşama başlamak için, önce doğada çocuk olarak başlamak gerek. Hazır olup olmadığınıza Dünya Ana karar verir ve hazır olduğunuzu düşündüğünde, kendinizin bu muazzam kısmıyla, yüksek benliğinizle sizi tanıştırır. Sadece sevgi, masumiyet ve sabırla yolunuzu bulacaksınız. Uğraşmaktan vazgeçin. Hatta Dünya Ana’ya bağlandığınızı bile unutun. Sadece kalbinizden yaşamalısınız, zihninizden değil. Zihniniz çalışacaktır ama kalbinizin kontrolünde!

Drunvalo Melchizedek‘in Yaşam Çiçeği’nin Unutulmuş Sırrı adlı kitabından alınmıştır.

ALT BENLİK VE DÜNYA ANA” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s