BEYİN GÜCÜYLE BİR DÜŞÜ GERÇEK KILMAK

beyinimiz

Beynimiz tıpkı bir radyo gibi elektrik dalgalarını alır ve dışarıya yansıtır. Bedenimiz gibi zihnimiz de hareket halindeyken bir enerji açığa çıkarır ve bu enerji de çevremize, gezegenimize yaklaşık olarak saniyenin yetmişte biri kadar hızla dalga dalga yayar. Siz bu yolla evrenle enerji iletişimine geçersiniz. Bu da demektir ki siz, zihninizi istediğiniz gibi programlayabilirsiniz. Zihin kontrolü ile bir başkasının düşüncelerine de etki edebilirsiniz. Tabii bir başkası da sizin düşüncelerinizi etkileyebilir. Ancak şunu unutmayın: Karma Yasası ile ne ekerseniz onu biçersiniz. Lütfen, zihin gücünüzü sadece kendiniz için değil, başkalarının ve evrenin en yüksek hayr’ına kullanınız.

Beyin dalgaları, elektroensefalograf (EEG) ile ölçülmektedir. Bu cihaz ile her biri farklı işlevlere sahip beş beyin dalgası ölçülmüştür:

Delta (0-4 Hz) Bilinçaltı Zihin: Derin uyku durumu olup, bilinçaltı düşünceyi tanımlayan dalga boyudur. Düşsüz uyku halidir. Düşük frekanslıdır. Teta ve Delta dalga boyu, yaratıcılıkla ilgilidir, yaratıcı düşünceyi ortaya çıkarır.

Teta (4-8 Hz) Bilinçaltı Zihin: Zihnimizin aktivitesinin azaldığı zamanlardır. Ne derin bir uykuda ne de uyanık olduğumuz bir andır. Beynin transa geçme evresidir. Bu evrede oluşturduğumuz bilgiler, uyandığımızda kolaylıkla hatırlanabilir hale gelirler. Bu dalga boyunda hayaller kurarız, yaratıcılığımız artar, sezgilerimiz güçlenir. Meditasyon, içe dönüş ve dua esnasında bu frekansta kalırız. Bilinçaltı telkinleri bu evrede verilmektedir. Uzun bir yolda yürüyüş yaparken, ormanda bir ağacın altında oturup huzura erdiğimiz anda ortaya çıkar. Bilinçaltına giriş kapısıdır.

Alfa (8-12 Hz) Bilinçaltına Giriş: Sakinliği, dinginliği ve huzuru yaşadığımız dalga boyudur. Bu an da ego sakindir, zihnimiz rahatlamıştır. Olumlu düşünme potansiyelimiz artmıştır. İmajine etme çalışmalarını rahatlıkla yapılabilir hale gediğimiz andır. Öğrenme becerimizin arttığı bu dalga boyunda yabancı dilleri rahatlıkla kavrayabiliriz.

Beta (12-30 Hz) Bilinçli Zihin: Aktif olarak düşünebildiğimiz, günlük aktiviteleri gerçekleştirdiğimiz beyin dalga boyudur. Yüksek titreşim halinde stres artar, beynimizideki frekansları da yükselterek, kaygı, ankisiyete, panik atak, davranış bozuklukları yaratır.

Gama (30-70 Hz): Bu dalga boyunun titreşimi yüksek olduğunda, empati ve şefkat artar, anti-depresan etkisi yaratır. Öğrenme kapasitemiz artar, hayatımıza olağandışı mutluluklar getirir. Kendimizi çok iyi hissettiğimiz anlardır. Farkındalığımız ve konsantrasyonumuz da artar.

Kısaca, yataktasınız ve bir kitap okuyorsunuz. Uykunuz geldiğinde Betada, kitabı kenara koyduğunuz anda Alfada, uykuya geçiş esnasında Tetada, ve derin uyku sırasında Delta dalga boyundasınız. Yüksek konsantrasyon ve derin meditasyon halinde iken ise Gama dalga boyundasınız.

Zihin gücüyle arzularınızı gerçekleştirmek istediğinizde;

Alfa ve Teta’ da kalmalısınız. Buradaki en önemli noktalardan biri imgelemektir. İsteğinizi gözünüzde her haliyle canlandırın. Gelecekte olacakmış gibi değil, şimdi, şu an gerçekleşmiş gibi düşünün. Kokusunu, sesini ve enerjisini hissedebilirsiniz. Bunu ilk önce Alfa’da gerçekleştiriyor olacaksınız. Bu dalga boyunda düşünceleriniz mekan ve zaman engelini aşacaktır. Düşüncenizi evrene rahatlıkla gönderebilirsiniz. Ve yavaş yavaş Teta’ya ulaştınız. Teta ve Delta’da iken astral seyahat bile yapabilirsiniz. Kendi gücünüze inanın. Size sunulmuş muhteşem bir armağan var ve onun anahtarı sizin elinizde. Beyin gücünün sınırsızlığının ve sonsuzluğunun farkına varın. Yapmanız gereken tek şey onu kullanmak. Bunu yaparken beyninize gerekli yakıtı sağlamak için Omega-3 ve bol bol C vitamini tüketin. Gün içerisinde sık sık meditasyon ve imgeleme çalışmaları yapın. 

Hayatınızda neleri oluşturabiliriz?

Unutmayın, realiteyi yaratan düşüncelerimizdir. Mesela, zihin gücünüzü bir eve sahip olmak için kullandığınızda; o evi yoktan var edeceğiniz duruma gelmezsiniz. Ancak o eve sahip olmanız için gerekli enerjiyi oluşturmuş ve evrenin size seçenekler sunmasına neden olursunuz. Birden bire istediğiniz evin bir takım nedenlerden ötürü kelepir fiyatına satışa çıkarıldığı bir ilanla karşılaşabilirsiniz.

Zihin gücünüz yüksek bir performans sergilediğinde; kendinizi ya da başkalarını iyileştirebilir, düşüncelerinizle dünya turuna çıkabilir, kişisel korunma sağlayabilir, bedeninizdeki yabancı implantları kovabilir, başkalarının zihnini okuyabilir, telepatik iletişime kolaylıkla geçebilir hatta kimyasallar olmadan böcekleri evinizden dahi uzaklaştırabilirsiniz. Ve dahası arzu ettiğiniz kişiyi ayartabilirsiniz. (Bu tamamen sizin ahlak anlayışınızla ilgidir).

Bir gerçeklik yaratın düşlerinizin bile ötesinde…

Funda Öztürk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s