1 EYLÜL’16 YENİ AY RİTÜELİ -ŞİMDİ YENİ BAŞLANGIÇLARA ADIM ATMA ZAMANI

YENİ AY-1İsteklerimizi ve hayallerimizi gerçekleştirmemiz için 01 Eylül 2016 saat 12:04’de Başak burcunda gerçekleşecek olan halkalı güneş tutulması ve yeni ay ile beraber yepyeni başlangıçlar için bizi bekliyor.

Hayatımızı programlarken çok daha detaycı, prensipli ve mükemmelliyetçi olmanız olasıdır. Zira Başak burcu aşırı titiz, çalışkan ve disiplinli olmasıyla ünlüdür. Merkür retroya geçiyor, bu yüzden iş anlaşmalarınızda ya da planlarınızda, iletişimlerde aksilikler olabilir. Daha önceki kararlarınızı tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Eski defterleri açabilir ve ilişkilerinizi, kariyerinizi hatta geçmişinizi sorgulayabilirsiniz. Bedeninize odaklanabilir, diyete başlayabilirsiniz. Yeni bir sağlık düzenine geçebilirsiniz. Bu dönemde harcamalarınızı kısıtlayabilirsiniz. 

Bu ay ki ritüelimizde Mor renkleri kullanacağız. Mor, evrende spritüellik, bilgelik, bolluk ve bereket bilincini destekleyen özel bir renktir. Aynı zamanda çakralarımızın dengelenmesinde de bize yardımcı olur. Dengede olmak ve dengede kalmak bizi evren ile bütünleştirir, evren ile bütünleştiğimizde, dengede olduğunuzda istekleriniz ve hayalleriniz için çok daha net cevaplar alırsınız.

Öncelikle yapacağımız ritüel öncesi ılık bir duş alıp niyet ediyoruz. ‘Akan su ile enerji alanım ve fiziksel bedenim arınsın, saf ışık beni aydınlatsın’ (Bir kaba himalaya tuzu ekleyip son durulanmada başınızdan aşağıya dökebilirsiniz.) Bu yeni ay ritüelimize mor renkleri kullanacağız demiştik. Ritüele başlamadan mor renkli kıyafetler giyebilirsiniz ya da mor bir şal takabilirsiniz. Mor bir mum yakıyoruz ve öncelikli olarak çakra dengeleme çalışması ile küçük bir meditasyon yapıyoruz. Çakra dengelemeyi bitirdiğimizde kendimizle kalıyor ve kalbimizi dinliyoruz. Kalbimize tüm sevgimizi vererek küçücük mor bir kıvılcım yaktığımızı imgeliyoruz. Ve bu kıvılcımı büyütüyoruz büyütüyoruz ve tüm evrene yayıldığını hayal ediyoruz. Ve soruyoruz. ‘Hayattan ne istiyorum, mutlu olabilmem, huzurda ve şükürde kalabilmem için hangi adımı atmalıyım? Bir süre kendimize odaklanıp iç sesimizden gelen cevapları dinliyoruz. Kalbimize gelen cevapları sevgiyle kabul ediyoruz. Sonrasında mor renkli bir kağıda kurşun kalemle hayallerimizi ve isteklerimizi yazıyoruz. (şimdiki zaman kipini kullanarak) Yazdıklarımızı okuyup imgeleme yapıyoruz. İmgeleme yapmak ve hayalimizde isteklerimizi canlandırmak bize, evrende daha hızlı geri dönüş sağlar. Yeni ay zamanlarında bolluk ve bereket enerjileri daha yüksek bir frekansta olduğu için özellikle mor rengi kullanarak bir ritüel hazırladım. Dileklerinizi yazdığınız kağıdı katlayıp kalbinizin üzerine koyun ve Allah’a içinizden geldiği gibi dua edin, teşekkür edin ve şükredin. Sonra kağıdı toprağa ya da saksıya gömebilirsiniz. Suya atabilirsiniz (deniz,göl vb) ya da saklayabilirsiniz. Ritüelimizi saat 12:04’de ya da bu saate niyet ederek yeni ay başlangıcından itibaren 24 saat içerisinde yapabilirsiniz.

21 günlük çakra arındırma ve çakra dengeleme çalışmasınıa yeni ayla birlikte başlayabilirsiniz.

ÇAKRA DENGELEME ÇALIŞMASI

Tüm dilekleriniz, hayalleriniz, evreniz sonsuz bolluk ve bereketi bütünün hayrına olacak şekilde kabul olsun, şifa olsun, ışık olsun ve öyle de oldu…

Sevgilerimle,    Özlem Uzun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s