AURA NEDİR, NASIL GÜÇLENDİRİLİR?

 Hiç tanımadığınız biriyle karşılaştığınızda ilk anda sevgi veya nefret duygusuna kapıldınız mı? Ya da kimi insanlarla ki bu çok yakın bir dostunuz dahi olabilir, onunlayken enerjinizin bittiğini hissettiniz mi? Gittiğiniz bazı mekanlar size sıcaklık verirken bazıları oradan kaçma isteği uyandırdı mı? Cevabınız evetse siz başkalarının veya bir ortamın aurasını enerjisel yoldan hissettiniz demektir.

 Eski Yunanca’da “meltem esintisi” anlamına gelir. Latince ise nazikçe hareket eden hava, havanın nefesi yada ışık anlamındadır. Vücudumuzu çevreleyen elektromanyetik alandır. Aura, İlahi kaynaktan gelen evrensel enerjiden beslenir. Beden, zihin ve ruh arasındaki bağlantıyı sağlar. Ruhsal zihinsel ve duygusal sağlığımız açısından auramızın sağlıklı ve güçlü olması gerekmektedir. Her ne kadar 7 katmandan oluştuğu bilinse de aura, eterik beden, duygusal aurabeden, zihinsel beden ve ruhsal beden olmak üzere 4 ana katmandan oluşmuştur. Bu katmanların her birinin kendine özgü özellikleri ve işlevleri vardır. Her aura diğer auralar ile etkileşim halindedir. Etkileşim ne kadar uzun süreli olursa enerji alışverişi o kadar büyük olur. Cansız nesnelerin de aurası vardır. Pek çok kişisel eşya, sahibinin enerjisi ile yüklenir ve bu enerjiyi yayar. Değerli taşlar ve kristallerin de auraları vardır.

Eterik beden (Fiziksel bedenin ikizi): İnsanların, hayvanların ve bitkilerin de eterik bedenleri bulunmaktadır. Şekil ve boyut olarak fiziksel bedene benzer. Sanki fiziksel bedenin üzerine giyilmiş ve ona bire bir uyan bir elbise gibidir. Çakralar bu alanda bulunur ve auranın üst katmanlarından gelen enerjileri bedene alma işlevi yaparlar. Organizmanın enerji ihtiyacı tam olarak karşılanmışsa, eterik beden aşırı enerjiyi çakralardan ve deri gözeneklerinden dışarıya verir. Eterik bedenin temel işlevi fiziksel bedenin sağlıklı kalmasını sağlamak ve onu evrensel enerji alanı ile bağlantıda tutmaktır. Stres, sağlıksız beslenme, aşırı alkol ve nikotin tüketimi, ilaçlar, olumsuz düşünceler ve duygular, korkular vs. eterik bedeni zayıflatır. Eterik bedeni sağlıklı ve güçlü olan insanlara 20 cm’den fazla yaklaştığınızda siz de kendinizi olumlu ve pozitif hissedersiniz. Eterik beden; yaşam enerjisini mide çakrası yoluyla güneşten ve kök çakrası yoluyla dünyadan alır.

Duygusal beden (Astral): Kişinin duygusal yapısı bu katmanla ilgilidir. Eterik bedenin üstünde sıvımsı yapıya sahip olan bir katmandır. Bedenden 45-120 cm. dışarı taşar. Düşünce ve niyete göre 3-4 metreye kadar genişleyebilir. Gökkuşağının tüm renklerini barındırır. Bu renkler duygusal durumumuza göre değişir. Örneğin o anda çok öfkeli isek, duygusal bedenimizde koyu kirli kırmızı renk olacaktır. Zihinsel bedenden gelen üst düzey enerjiler duygusal bedene ulaşır ve burada bir değişimden geçerek eterik bedene iletilir. Duygusal bedenle bağlantılar; kalp ve taç çakraları yoluyla kurulur.

Zihinsel beden (Mental): Duygu bedeninin bitiminde başlar ve ruhsal bedene kadar uzanır. Genelde rengi sarıdır. Hastalıklarımızın büyük bir çoğunluğu zihinsel bedenimizden kaynaklanmaktadır Fikirlerimizin yapısını barındırır. Geçmiş deneyimlerimiz, anılarımız ve inanç kalıplarımız bu katmanda depolanır. Yani bilinçdışı dediğimiz alandaki kayıtların merkezidir. Suçluluk duygusu, olumsuz düşünceler, sınırlayıcı inançlar zihinsel bedenin titreşimlerini zayıflatır. Zihinsel bedenle bağlantılar; üçüncü göz ve boğaz çakraları yoluyla kurulur.

Ruhsal Beden (Spritüel): En yüksek enerji frekansına sahip katmandır. Bizim bütün ile bağlantımızı simgeler. İlahi olanla bağlantısı güçlü bir insanın ruhsal bedeni sağlıklı olur ve evrensel enerjiyi en iyi şekilde alarak diğer katmanlara ulaştırır. Ruhsal bedenin genişliği kişinin ruhsal gelişimiyle doğru orantılıdır. Ruhsal olarak gelişmiş bir kişinin ruhsal bedeni kilometrelerce uzağa yayılabilir. Ruhsal beden Tanrısal yanımızla bağlantılıdır.

Aura nasıl güçlendirilir?

1 – Reiki kanalınızı açın ve her iki elinizle yavaşça alıcının aurasını düzeltin. Eğer kişi oturuyorsa; ellerinizle alıcının taç çakrasından başlayarak ayaklara kadar yumuşak hareketlerle hafif elips çizecek şekilde bedenin sol, sağ, ön ve arka olmak üzere dört tarafından , yatar konumdaysa; soldan, ortadan ve sağdan olmak üzere bedenin üç tarafından düzeltme yapın.

2 – Ellerinizi aura üzerinde yavaş hareketlerle gezdirerek alıcının problemli yerlerini hissetmeye çalışın. Bunu; sıcak, soğuk esinti ya da karıncalanma şeklinde algılayabilirsiniz.

Reiki bilmiyorsanız; doğayla temas halinde bulunabilir, tütsü, mum ve aromatik yağlarla auramızı güçlendirebiliriz. Dengeli beslenmeli, yoga ve meditasyon yapmalıyız. Zihnimizi yormayan müzikler dinleyebiliriz. Doğal taşlarla auramızı şifada tutabilir ve dengeleyebiliriz. Ses terapisi ve mantralar, negatif enerjileri kendinizden uzaklaştırmanızı ve enerji alanınızı temizlemenizi sağlayacaktır. Ayrıca bedenimizi süpürme yoluyla negatif ve kirli aurayı temizleyebiliriz.

İmajinasyon yoluyla da auramızı temizleyebilir ve koruyabiliriz. Vücudunuzu başınızdan ayak tabanınıza kadar güzel bir gökkuşağına sarılmış olarak düşünün. Bu gökkuşağı koruması sadece stresi sizden atmakla kalmayacak, aynı zamanda size enerji vereceği gibi, sizi çevrenizde daha sevilir bir kişi haline getirecektir. Ayrıca meleklerinizden yardım isteyebilir ve koruma kalkanı oluşturmasını talep edebilirsiniz.

Aura nasıl görülür?

Kendi auranızı görebilmek için: Bulunduğunuz ortamın loş olmasına dikkat edin. Ellerinizi 20 saniye kadar birbirine sürtün ve avuçlarınız birbirine bakacak şekilde 5 cm. kadar aralıklı tutun. Aralığı bozmadan ellerinizi ileri geri oynatmaya başlayın. Avuçlarınızın arasına gözlerinizi odaklamadan bakmaya başlayın. Auranız soluk renkli bir duman seklinde görünmeye başlayacaktır. Bu çalışmayı sıkça tekrarladığınızda, aurayı çok daha süratli görebildiğinizi fark edeceksiniz.

Başkasının aurasını görebilmek için: Yine ortamın loş olması daha iyidir. Karşınızdaki kişinin yaklaşık 2 m. uzağında durun. Mümkünse o kişiyi açık renk bir duvarın önüne yerleştirin. Gözlerinizi kısarak kişini bedeninin 2 cm. kadar uzağına odaklanın. Bir süre sonra bedeni çevreleyen, donuk beyaz veya grimsi gümüş rengi bir enerji alanı fark edeceksiniz.

Aura ve renkleri…

Kırmızı: Fiziksel yaşam, canlılık, hırs, cinsel güü ifade eder. Eğer bulanık veya kirli kırmızı ise şiddet veya tutkuyu işaret eder. Bölgesi genital organlardır.

Mor: Spiritüel yeteneklerimiz, ilahi olanla bağlantı, ezoterik anlayış, kozmik bilinçi ifade eder. Daha çok meditasyon esnasında görülür. Hipofiz bezinde bulunur.

İndigo Mavi : Düşünce ve derin bilgeliği ifade eder.  Kuvvetli sezgisel yetenekler ve telepati ile ilgilidir. Yüksek spiritüellik ve Tanrı’ya bağlı kişiliği gösterir. Beyin epifizinde bulunur.

Mavi: Sanatçı ruhu ifade eder. Zeka, mantıklı düşünme, ikna yeteneği, iletişimi ve kendini ifade edebilme yeteneği yüksektir. Tiroit bezinde bulunur.

Yeşil: Dengeyi, uyumu, şifa yeteneğini ifade eder. Canlı yeşil uyum yeteneğini, kirli yeşil hilekar ve kıskanç yapıyı gösterir. Kalp bölgesinde bulunur.

Sarı: Sevgi ve şevkat, merhamet,ve iyimserliği ifade eder.  Kirli sarı, kuşkuyu, açgözlülüğü gösterir. Bölgesi güneş sinirağıdır.

Turuncu: Enerji ve sağlıklı bir bedeni ifade eder. Eğer bu renk çok yoğunsa kibirli yapıyı işaret eder. Kirli turuncu  bencillik demektir. Karında dalak bölgesinde bulunur.

Kızıl: Şehveti ve düşük düzeyde tutkuyuifade eder.

Pembe: Karşılıksız sevgiyi ve alçakgönüllü olmayı ifade eder.

Kahverengi: Hırs, bencillik.

Altın: Yüksek benliği ve iyi huylu olmayı ifade eder.

Gümüş: Zeki ve çok yönlü becerikliliği, yüksek enerji alanına sahip olmayı ifade eder.

Gri: Düşük enerji, depresyon, karamsarlık ve psikolojik sorunları ifade eder.

Siyah: Kindar ve kötü niyetli olmayı ifade eder.

Kirlian fotoğrafçılığı… Auranın gerçekliği bilimsel olarak, 1940’lı yıllarda, eski Sovyetler Birliği araştırmacılarından Semyon Kirlian ve eşi tarafından yüksek frekanslı fotoğrafçılık tekniği kanalıyla kanıtlanmıştır.  Kirlian fotoğrafı; insan, hayvan, bitki gibi tüm canlıların bedenlerinin yaydığı enerjiyi görüntüleyen bir tekniktir. AURA.jpg

Kirlian bu tekniğin, yaşayan her şeyin içeriğinde yaşam gücü bulunduğunun ya da bioenerji alanımız olan auranın varlığının fiziksel kanıtı olduğunu iddia etmiştir. Önce bitkiler üzerinde, daha sonra insanlar ve hayvanlar üzerinde çalışılmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s