EVRENSEL YAŞAM ENERJİSİ…

EVRENSEL ENERJİ-1.jpgHayır. Nükleer veya kimyasal enerjiden bahsetmiyoruz. Evrendeki bütün canlılar içinde sınırsız miktarda bulunan, temel yaşam gücü olan Evrensel Enerji’den sözediyoruz.. Yaradılan her şey, ışık-renk-ses ve farklı frekanslarda titreşen elektromanyetik enerjiden oluşur. Bütün canlılar Evren’le bağlantı halindeler. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler…Hepimiz Evrensel Bilinç’e bağlıyız. Mistikler, gurular, bilgeler yüzyıllardır bu yaşam enerjisinden bahseder. Hintliler ‘Prana’, Çinliler ‘Chi’, Japonlar ‘Ki’ adıyla bu enerjiyi kullandılar. Bedenimizde enerji kanalları vardır ve bu kanallardan yaşam enerjisi akar.

– Güçlü bir yaşam gücü; insanı, tamamen zinde, canlı, enerjik ve sağlıklı tutar.

– Yaşam enerjisi fizksel bedenin ötesine uzanır. Duygu ve düşüncelerinizi olumlu yönde aktive eder.

– Hayatınızın her alanında (İş, sağlık, bolluk ve bereket, ilişkiler ve çocuklarınızı yetiştirme vb.) zihinsel enerjiniz rafine hale geldiğinde her düzeyde yaratıcılığınız artar.

– Vücudumuzun ihtiyacı olan enerjinin büyük bir bölümünün ki yaklaşık % 70’i uyku esnasında ortaya çıkar. Kaliteli bir uyku yaşam enerjimizi yükseltir.

– Enerjinin en önemli kaynağı doğru nefes almaktır. Burnumuzdan yavaşça aldığımız nefesimiz önce başımızın üst bölgesine, sonra omuriliğe ve oradan kök çakraya ulaşır. Eğer kök çakramız paslanmış ve tıkanmış ise çeşitli hastalıklara maruz kalırız.

– Yaşam enerjimizi yüksek dozda tutarsak kaliteli ve sağlıklı bir yaşam süreriz.

– Şüphesiz şu koca evrende kendi içimizde yaşadığımız pek çok sıkıntı, endişe, korku ve tehlikeler mevcuttur. Önemli olan; bunları nasıl aşacağımızdır. Size küçük bir tüyo verelim: GELEN HER NE İSE ALIP KABUL EDELİM! Direnmek o sıkıntıyı artırmaktan başka bir işe yaramaz.

– Doğru nefes alma, çakra dengeleme meditasyonları, yoga, reiki gibi çeşitli şifa teknikleri ile yaşam enerjimizi artırarak sıkıntılardan, hastalıklardan, korkularımızdan ve hızlı yaşlanmaktan kendimizi koruyabiliriz.

– Yaşam enerjisini pozitif yönde dönüştürebilir, tazeleyebiliriz. Enerji asla yok olmaz. Onu nasıl kullanabileceğimiz tamamen seçimlerimize kalmıştır.

Şifada kalmanız dileğiyle…                                                                    Funda Öztürk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s