RÜYALAR VE YORUMLAR…

RÜYAYORUM-11

Özlem Uzun rüyalarınızı yorumluyor

Rüyalar, hayallerimize açılan başka bir alemin ürünü mü yoksa bilinçaltımız bize mesaj mı gönderiyor?

Rüyalarımız bizim gizli dünyamızdır. Rüya bir sembol sanatıdır. Herkese göre bu sembollerin anlamı farklıdır. Kimisi yılanı sinsi bir düşman, kimisi de şifa olarak yorumlar. Yapılan araştırmalar insanların yüzde 18-38’nin rüyalarında ‘geleceğe ilişkin’ veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 70’inin ise ‘déjà vu’ yaşadığını gösteriyor.

Sigmund Freud’a göre toplumsal baskıyla bilinçaltına ittiğimiz tüm duygu ve düşünceler uyku sırasında ortaya çıkar. O’na göre rüyalar yasak arzularımızı ifade eder. Psikiyatrist Carl Gustav Jung ise, rüyaların sadece kişisel bilinçaltı değil, kollektif ortak bir bilinçaltının sonucu olduğunu savunur. Ona göre binlerce yıl önce yaşamış atalarımızın korku, istek ve ihtiyaçları da bugün rüyamıza girebiliyor. Örneğin; yüksekten düşme rüyasının temeli, aslında yüzyıllar önce vahşi hayvanlardan kaçarken uçurumdan düşme endişesi yaşayan atalarımızın yaşadığı korkudur.

Bilinçaltımızda herhangi bir konuyla ilgili  kayıt olmadığı halde bizim ve dünyanın geleceğine ait bilgiler içeren rüyalar görebiliriz. Geleceğe ait rüyalar çoğunlukla haberci rüyalardır. Rüyasında hiç gitmediği ülkelere giden, Ganj nehri’nde yıkandığını görenler de vardır. Belki de farkında olmadan astral seyahate çıkmış olabilirler. Kimbilir?

Gece boyunca uykuda 5 ila 7 kez rüya görürüz. 8 saatlik bir uykuda yaklaşık 2 saatimiz rüyayla geçer. Fakat bir çoğumuz rüyalarımızı hatırlamayız. Bazen de o kadar dehşet verici rüyalar görürüz ki hatırlamak istemeyiz.

Bu sayfayı rüyalarınıza ayırdık. Anlamlandıramadığınız, merak ettiğiniz ve bilgi edinmek istediğiniz rüyalarınızı bize yazın. Melek koçumuz Özlem Uzun rüyalarınızı yorumluyor.

                                                                                       Gündüz niyetine… Sevgilerimle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s