ÇAKRA DENGELEME ÇALIŞMASI

Her çakra bedenimizdeki bir bölgeye etki eder ve her bir çakra birbiriyle bağlantılıdır. Dengeleme esnasında enerjinin çok olduğu çakradan az olduğu çakraya akış gerçekleşir. Çakra dengeleme ve şifalandırma çalışmasını mümkünse  21 gün yapın. Aynı saatlerde olursa daha iyi olur. 21 gün bittikten sonra haftada 1-2 kez tekrarlayarak enerji merkezinizi dengede tutmuş olursunuz.

Yaşadığımız, deneyimlediğimiz bir takım olumsuz durumlar ve düşünceler çakralarımızı dengesizleştirebilir. Bu yüzden ara ara yapmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca, bu dengenin bozulmaması için doğru beslenmek, olumlu düşünmek ve davranışlarımızda bütünün hayr’ını gözetmek enerjimizi yükseltecektir.

Önce rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam yaratın kendinize. İster sandalyede oturun, isterseniz yerde bağdaş kurarak oturun ama omurganız mutlaka dik olmalıdır. Ancak bedeninizi kasmayın, rahat bırakın. Çakraları renkleriyle birlikte dönen toplar olarak hayal etmeniz imajinasyon hissiyatınızı arttırır.

Nefesinize odaklanın. 4’e kadar nefes alın ve 8 sayıda verin. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayın. Omuzlarınız, başınız, kollarınız, bacaklarınız iyice gevşesin. Ve şimdi ‘Ben, çakralarımı dengelemeye ve şifalandırmaya niyet ediyorum’ deyin. 

ÇÇAKRAİ-11.jpg

ÇÇAKRAİ-22

ÇÇAKRAİ-33.jpg

Son olarak, kendinize ve evrene katkı sağladığınız, enerji merkezlerinizi şifalandırabildiğiniz için İlahi Kaynağa ve kendinize teşekkür edin, şükranlarınızı sunun. Şifada kalmanız dileğimle…       İllüstrasyon: Funda Öztürk

                                                                                                                   

ÇAKRA DENGELEME ÇALIŞMASI” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s