ÇAKRALAR VE DOĞAL TAŞLARI

Pek çok hastalığın temelinde enerji dengesizliği yatar. Doğal taşlar ve kristaller çakralarımızla rezonansa geçerek enerji dengesini düzenler ve şifalanmasına aracı olurlar. Doğal taş ve kristalleri satan dükkana girdiğinizde siz değil onlar sizi seçer. Kristaller aynı zamanda, DNA ile taşınan, kişiye engel teşkil ederek gelişimini olumsuz yönde destekleyen birikimlerinin de temizlenmesinde kullanılır. Her kristalin, kendine özgü enerjiyi tutma, yayma ve geliştirme özelliği vardır.

Şifacı uygulama esnasında her bir çakraya yerleştirdiği kristal ile o noktaya enerjiyi çekebilir, o noktada enerjiyi tutabilir ve bunu genişletebilir. Kristaller, kendi bilinçlerini insanoğluna hizmet etmek için sunarlar. İnsan ile kristal arasındaki ilişki, bilgi alişverişidir.

Yeni satın aldığınız bir kristali kullanmadan önce mutlaka bir gece toprağa gömerek negatif enerjilerden temizleyin ve ondan sonra kullanmaya başlayın. Kristaller, onun enerjisine alışkın olmayanlarda ilk başlarda başağrısına sebep olabilir. Böyle bir durumda kristalinizi çıkarın. Ancak enerjisine alıştığınızda sürekli olarak kristal takabilirsiniz.Temizlediğiniz bir kristale başka insanların dokunmalarına izin vermeyin. Taşınızı toplayacağı negatif enerjilerden arındırmak için; ilk iki hafta kullanımda her gün suyun altında tutarak temizleyin. Daha sonra standart temizleme yöntemiyle kullanmaya devam edebilirsiniz

LAL TAŞI.jpgKÖK ÇAKRA

Lal taşı: Çok özel bir taştır. İnsanların bütün negatif enerjilerini alıp pozitife çevirmede çok yardımcıdır. Kalp şeklindeki lal taşları sevgili ve eşleri temsil eder. Lal taşı aslında 3 isimle anılır. Granat taşı, Lal taşı ve Nar taşı olarak bilinir. Bu taş günlük hayatımızda oluşan stres ve yorgunluğu hafifletmeye yardımcı olur

Dumanlı Kuvars: Kişinin yaşanılan ana odaklanmasını sağlar.Koruyucudur. Kuvars kristali ile birarada kullanıldığında, kişiye amaçlarını ve hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak olan gerekli pozitif enerjiyi sağlar. Özellikle meditasyonda kullanılabilecek etkili bir taştır.

Kan taşı: Hiç bitmeyecek gibi görünen sorunların ortasında ümitsizliğe kapıldığınızda dayanma gücünüzü arttırır. Mücadele fırsatlarını farketmenize, zayıflık ya da cesaretsizlik duygularını gidermenize yardım eder. Kendinizle ilgili kuşkularınızı yok etmek için kullanabilirsiniz. Kalp ve kan dolaşımı için çok faydalı bir mineraldir. Lösemi gibi kan hastalıklarında şifa amaçlı kullanılır. Lenf bezlerini güçlendirir ve kanı temizler. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Akciğerleri temizler, siyatik, varis gibi ağrıları çeker. Kadınların menopoz ve ay hallerin de spazmları çözen ve sıkıntıları, ağrıları almaya yardımcı olan bir taştır. Bu nedenle ağrı taşı da denir. Demir eksikliği için özellikle hamilelikte kullanılması önerilir. Fiziksel olarak gücü arttırır.

Jasper: ErJASPER TAŞI.jpgkeklerde, erkeklik özelliklerini artırır. Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir. Endokrin Karaciğer, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir. Mide ve böbrekler için faydalıdır.Kişinin kendisini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar ve fiziksel direncini artırır. Güç ve cesaret taşıdır. Kişisel bağımsızlık için gereken cesareti ve yürekliliği sağlar.

SAKRAL ÇAKRA

Turuncu Kalsit: Fiziksel düzeyde çalışır ve hara çakrasından istenmeyen enerjiyi dışarı taşıyarak dTURUCU KALSİTengeoluşturmakla çok etkilidir..Kişinin iç huzura ulaşmasını sağlayıcı etkileri vardır.Öğrenme yeteneğini geliştirir. Bu özelliğiyle özellikle öğrenciler için faydalıdır.

Sarı Topaz: Bu çakrada yüksek manevi seviyede oluşan enerji dengesizlikleri düzenler. Kan dolaşım sistemini tedavi eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve stresi giderişr. Kullandığımız ilaçların şifa gücünü artırır. Evrensel enerjinin bedene akmasını sağlar.

Ateş Opali: Yaratıcılığı teşvik eder ve duygusal blokajları kaldırır.

Ay Taşı: Ay taşı, hara çakrasını dengelemek için ideal taştır. Ay taşı geleneksel olarak uykusuzluk tedavilerde kullanılırdı ve özellikle dişi enerjisi ile çalışır.

Kan Taşı: Mücadele fırsatlarını farketmenize, zayıflık ya da cesaretsizlik duygularını gidermenize yardım eder. Bu taşı kendinizle ilgili kuşkularınızı yok etmek için kullanabilirsiniz. Tükenmiş enerjileri canlandırır, yaşama sevinci verir. Kadınların menopoz ve ay hallerin de spazmları çözen ve sıkıntıları, ağrıları almaya yardımcı olan bir taştır.

Turuncu Aventurin: Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve depresyona karşı etkilidir. Fiziksel gücü ve canlılığı artırır. Kalp sağlığını korur. Aynı zamanda şans taşıdır.

SOLAR PLEXUS

Sarı topaz: Solar pleksus çakrasını aktive etmek için en ideal taştır. Sarı topazın küçük ham kristali aurik alanınıza altın parlaklığı getirmeye yardımcı olur. Sevgi ve şans taşıdır ve bütün vüSARI topaz.jpgcut metabolizması için mükemmel bir yardımcıdır. Beynimizin iki tarafını dengeleyerek stres, derin üzüntü, umutsuzluk, keder ve hastalık gibi koşullarda yararlı olur. Sarı renkli taşınızı solar pleksus çakrası üzerine yerleştirin. Derin birkaç nefes alın, dinlenin ve belli bir süre öyle kalın.

Zümrüt: Solar pleksus çakrası üzerinde kullandığımızda diyabetle ilişkili dengesizlikler ortadan kalkacaktır. Yetersizlik duygusundan kurtarır ve yaşama karşı duyulan minnet duygusunu güçlendirir. Kişiye sevgi duygusu verir. Yaşama sevincini artırır. Bağışıklık sistemini, sinir sistemini, kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir.

Kehribar: Astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önler. Alerjileri
önler ve iyileştirir. Ağrı bulunan yerlere sürüldüğünde ağrıyı azaltır. Özellikle romatizmal ağrılarda etkilidir. Melankolik ruh halini önler. Bedeni sağlıklı tutar, kişiye canlılık ve hayattan hoşnutluk hissi verir. Sindirim sisteminin özellikle bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
Ruhsal sağlığı korur, melankolik ruh halini önler, ortamdaki olumsuz havayı emerek yok eder, negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir ve rahatlama hissi verir. Psikolojik takıntılara karşı iyi gelir.

Mavi Safir: Fiziksel bedenimizi sakinleştirerek daha yüksek ruhani alemlere yol açar. Bu taş solar pleksus çakrasında özellikle derin bilgelik ve huzur getirir ayrıca derin stres yaşayan kişiler için mükemmel bir taştır.

Sitrin: Bu çakrayı dengelemek için en iyi taş olarak önerilmektedir. Koyu renkli veya kararmış sitrinSİTRİN taşları almamaya özen gösterin enerjileri düşük olabilir. İçe yönelik derin enerjisiyle, geçmişi değerlendirmenize ve bilinçaltınızı yeniden programlamanıza yardım eder. Kişinin duygularını kabullenmesini ve konuşkan olmasını sağlar.

Zebercet: Kıskançlık ve bencillik gibi duygulardan arınmanızı sağlar. Zebercet gereksiz endişeden uzak kalmanıza yardımcı olur. Bedensel ve zihinsel denge sağlayarak gündelik hayatınızın daha pozitif olmasını sağlar.

KALP ÇAKRASI

PePERİDOT.jpgridot: Kalp çakrasını etkinleştirmek için kullanılan temel kristalidir. Peridot bu çakrayı çeşitli şekillerde çalıştırır ve hem aurik alanımızı, hem fiziksel bedenimizi toksinler ve kötü enerjilerden arındırır. Psikolojik düzeyde ise, kıskançlık, nefret, öfke gibi kalpten gelen negatif duyguları çakra üzerinden dışarı taşır.

Pembe Kunzit: Kalp çakrasını sakinleştiren en mükemmel taşlardan biridir. Pembe kunzit özellikle kırık kalpler veya bir yakının ölümünden sonrasındaki kederi iyileştirmede yardımcı olur. Kunzit duygusal karışıklıklardan doğan depresyonu kaldırır ve panik atak nöbetleri azaltır.

Rhodonite: İstenmeyen enerjileri temizlemek ve kalp çakrasını sakinleştirmek için kullanılan diğer önemli taşlardan biridir. Rhodonite taşı kalp çakrası üzerinde kullandıktan sonra, denge getirmek için pembe kuvars kristalini kullanabilirsiniz. Eğer panik atak şikayetleriniz varsa, rhodonite taşı yanınızda bulundurmak faydalı olabilir.

Karpuz Turmalini: Kalp çakrasını dengelemek için şifacıların tarafından en çok tercih edilen taşlardan biridir. Bu taşın yeşil kısmı vKARPUZ TURMALİNücuda yaşam gücünün enerjisini getirir, pembe kısmı ise yatıştırır.

Yeşil Aventurin: Kalp çakrasını yatıştırır, aynı zamanda kalp ve akciğerin enerjilerini dengeler.

Yeşim: Aşırı duygusallığı yok eder. Korku ve endişeyi hıuzur ve güvene çevirir. Zihinsel odaklanmayı sağlar. Kozmik beden temizliği uygulamalarında kullanılan bir taştır. Böbrek ve böbrek üstü bezlerini tedavi eder. Vücudu toksinlerden arındırır. Hücreleri ve iskelet sistemini yeniler, ameliyat sonrası dikiş izlerini iyileştirmede faydalıdır. Kısırlık tedavisinde ve hamilelik sürecinde faydalıdır. Doğumu kolaylaştırır ve doğum sancılarını azaltır. Toksin maddelerin vücuttan dışarıya daha rahat atılmasını sağlar.

Pembe Kuvars: En önemli özelliklerinden biri kişilerin çevrelerinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar. Ayrıca kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar. Varolan ümitsizlik ve kötümserlik duygularını yok eder.

BOĞAZ ÇAKRA

Lapis Lazuli: Çok güçlü bir şifa taşıdır. Troid ve paratroid bezlerini güçlendiriLAPIS LAZULİ.jpgr. Sinir sistemini dengeler. Düşüncelerimize zenginlik kazandırır, kaygılarımızdan arındırır. Yaratıcı ifade gücümüzü ve iletişimiziz güçlendirir. Tansiyon rahatsızlıklarında dengeyi sağlar.

Mavi Topaz: Hipotroide neden olan dengesizlilkleri giderir. Metabolizmayı güçlendirir. Diğer adı Aşk Taşı’dır. Uykusuzluk sorununa çare olduğu bilinir. Kan dolaşımı bozukluğu sebebiyle ortaya çıkan gerginlik ve uykusuzluğa iyi gelir. Bedeni gevşetir ve dolayısıyla rahat bir uyku alınmasına yardımcı olur. Bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.

Turkuaz Taşı (Fruze): Dinginlik verir ve kaygıları yok eder. Renginden ve yüksek enerjisi sayesinde kederli durumları izole eder ve huzur verir. Tansiyonu daTURKUAZ.jpg düzenleyici etkisi vardır, bedeni kuvvetlendirir. Boğaz çakramızı sakinleştirerek boğaz ve kulak ağrılarını giderir. Üzerimizde taşıdığımızda radyasyondan korur. Kaygıyı alır. Fiziksel ve ruhsal yönden iyileştirir, güçlendirir. Gençlik ve zindelik sağlar. Para taşı olarak da bilinir.

Aquamarin: Depresyona karşı etkilidir Hipofiz ve troid bezleri, nezle, sinir uçları iltihabı,sinir sistemini düzenleyici, göğüs iltihabı, göğüs kanseri, göz yaşarması, kabakulak, karaciğer, kronik bronşit, alerjiler, diş ağrısı, diş iltihabı, anjin, bademcik iltihabı, boğmaca, boyun ağrısı, aids, lösemi, şiş eller, solunum problemlerine üriner sistemine ve saraya iyi gelir. Tansiyon dengeleyicidir. Lenf sirkülasyonunu rahatlatır. Damar tıkanıklığı, kemiklerin güçlendirilmesi ve unutkanlık için faydalıdır.

FLORIT.jpgFlorit Taşı: Duygusal mutsuzluk hissettiğinizde sizi rahatsız eden düşünceleri yok etmede florit taşı destek olacaktır. Boyun bölgesine yakın kullanılması durumunda dikkati odaklanmayı artırır ve kişinin kendine karşı yetersizlik hissini yok eder. Zihin yorgunluğuna iyi gelir. Yatıştırıcı ve teskin edici özelliği sayesinde huzur vericidir.

ÜÇÜNCÜ GÖZ

Moldavit Taşı: Ruhsal iletişim kuramadığımızı ve yaşamınızdaki ruhsallığın yetersiz olduğunu düşündüğünüzde, moldavit sizi ruhsallığınızla buluşturur. Sınırlı inançlarınızı bırakarak değişmenize ve yeniden oluşmanıza yol açar. Yoğunlaşma yaparken kullanılması fayda sağlar.

Zümrüt: Beden-ruh-zihin için kuvvetli bir duygusal dengeleyicidir. Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabır verir. Zümrüt’e kimi yerlerde “Koşulsuz Aşk TaşıZÜMRÜT” da denmektedir. Arkadaşlık, evlilik ve aile bağlarını güçlendirir. Başarı ve doyum duygularını belirginleştirir. Yetersizlik duygusundan kurtarır ve yaşama karşı duyulan minnet duygusunu güçlendirir. Bağışıklık sistemini, sinir sistemini, kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir.

Sitrin: Enerji verie ve canlandırıcıdır. Özellikle diyabet rahatsızlığı olanların tercih etmesi gereken şifalı taştır. kişinin kendine güvenini artırır. Akciğer, karaciğer, mide, kolon, böbrek, bağırsak, hazımsızlık, sindirim sistemi, kalp ve damar gibi konularda şifalı etkiye sahip bir taştır.

SAFİRSafir: Sezgilerimizi kuvvetlendirir. Tüm salgı bezlerini harekete geçirir. Sinirleri sakinleştirir. Özgürlük hiisi verir ve inançlarımızı kuvvetlendirir. Böbreklere iyi gelir.

Elmas: Cesaret verir ve başarı sağlar. Kabus görmemizi engeller. Beyin fonksiyonlarını şifalandırarak blokajları ortadan kaldırır.

TAÇ ÇAKRA

Mavi Safir: Yüksek çakraları aktive eder ve bizi yüksek bilince götürür. Beynizmizi ve zihnimizi kozmik bilgiye ve sonsuz gerçeklere açar. Enerji titreşimleri bedenimizde ve ruhumuzda saflaştırıcı ve yenileyici etki yapar. Kalp ve böbrekleri kuvvetlendirir, vücuttaki tüm salgı bezlerini harekete geçirir. İnancı güçlendirerek kişiye güven ve şefkat duygusu vererek ruhsal duyarlılığı artırır. Sezgileri kuvvetlendirir, konsantrasyonu artırır.

Ametist: Psişik becerileri geliştirir ve meditasyon için mükemmel bir yardımcıdır. Ametist, amethystşizofreni gibi ruhsal bozuklukları olan bir kişide kullanılmamalıdır. Kişiyi rahatsız eden takıntılıı düşünceleri giderir. Uykusuzluğa iyi gelir. cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Alerjiye, göz rahatsızlıklarına, migrene ve kalp hastalıklarına iyi gelir. Fazla elektrik yükünü toplayarak, beynin çalışmasını hızlandırır.

Lapis Taşı: Ruhunuzun hakikate ulaşma arzusunu kuvvetlendirir.
Akılcı olmayan düşünceleri netleştirir ve düşüncelerinize yoğunluk kazandırır.
Küçük çocukları korkularından uzaklaştırır. Kaygıyı azaltır ve kişiyi canlandırır.
Zihin açıklığı ve aydınlanma amacıyla kullanılır. Derin düşünceye yardımcı olur.

Florit-Taşı.pngFlorit: Kişinin analitik yeteneklerini güçlendirir. Zihinsel açıklık verir, konsantrasyonu artırır. Geçmiş anıların tutsaklığından kurtulmamızı sağlar. Düzensiz ve dağınık hissedilen anlarda denge ve dinginlik verir. Kişinin zihninin ruhuyla uyum içinde olmasını sağlar ve ilginç projelerini hayata geçirebilmesine yardım eder. Konsantrasyonu artırır ve sezgileri güçlendirir.

Kristal Kuvars: Beyin fonksiyonlarını uyarır, zihinsel kontrasyonu kuvvetlendirir. Sindirim ve kan dolaşımını sağlıklı tutar. Negatif enerjiyi yok eder ve düşünce formlarını aktive eder.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s