Mor Alev Varlıkları

Quan Yin ve Tara ve Saint Germain ve Başmelek Zadkiel…

Quan Yin…  Şefkat ve Merhamet Tanrıçası Quan Yin, Çin Budizm’inin en önemli Tanrıçası’dır. Vietnam’da Quan’Am, Japonya’da Kannon, Bali’de Kanin veya Kwan Yin olarak bilinir. Quan Yin, Hristiyanlık’ta Meryem Ana, Mısır’da İsis, Hinduzim’de Shiva‘nın eşi Shakti ve Tibet Tanrıçası Tara ile aynı enerji frekansına sahiptir.

Quan Yin, bizi Tanrı’nın değerli bir çocuğu gibi görür ve nazik dokunuşlarla bizi kucaklar. İlahi Anne misyonunu üstlenmiştir. O’nun, birçok doğaüstü güçleri vardır. Hastalıkları iyileştirir ve acılarqy1.jpga çare olur. Hatta çocuğu olmayanlara bile yardım ettiği söylenir. Quan Yin, ‘dünyanın çığlıklarını duyan kişi’ anlamına gelir. Merhamet, tevazu, adalet, cesaret ve bilgelik onun beş erdemidir. Bazı resim ve heykellerde, bir elinde içinden su akan kova ‘Hayat ve su’, diğer elinde ise pirinç tohumu bulunan bir kase tutar. Ve yanında bulunan ejderha motifi ile tasvir edilir. Dökülen su, tüm canlıları ve adanmışları kutsayan fiziksel ve ruhsal şifadır. Pirinç kasesi ise, doğurganlığı ve rızkı temsil eder. Ejderha ise, yüksek maneviyat, bilgelik, güç ve dönüşümün sembolüdür. Efsaneye göre Quan Yin, aydınlanmış, doğum ve ölüm döngüsünden kurtulmuştur. Cennete girmek üzereyken insanlığın çığlıklarını duyar ve cennet kapısının eşiğinde durur, geri döner ve bizlere yardım elini uzatarak kendini insanlığa adar. Quan Yin, Güney Denizi’nde balıkçıların koruyucusudur ve koruyucu Bodhisattva olarak anılır.

Tara…  Tara, Tibet Budizm’inde bir kadın Bodhisattva’dır. Sanskritçe anlamı Yıldız’dır. Bodhisattva, Budizm’de kendini tüm duyarlı canlıların budalığa ve nirvanaya ermelerine yardımcı olan kişidir. Bodhi, ‘Aydınlanma’, sattva ‘Gerçek’ anlamındadır. Tibet Budizm’ine göre, GreenTara.gifAvalokiteshvara Bodhisattva, dünyaya bakar ve insanların haykırışlarını duyar ve acıyarak ağlamaya başlar. Gözyaşları göl olur ve Lotus çiçekleri çoğalmaya başlar. Lotus açılınca Tanrıça Tara ortaya çıkar. Tara, gökleri ve yeri, doğayı, ölüm ve doğumu, sevgiyi ve savaşı, mevsimleri, ve ay döngülerini yönetir. Beyaz tenli, uzun altın saçlı, mavi gözlü, ince ve çok güzel bir kadın olarak tasvir edilir. O, kısrak, baykuş ve kuzgun ile özdeştirilir. Tanrıça Tara’nın bir kaç formu vardır: Ama biz Yeşil Tara ve Beyaz Tara’dan bahsedeceğiz. Beyaz Tara, tam açılmış Lotus ve gündüz ile, Yeşil Tara ise yarı açık Lotus ve gece ile özdeştirilir. Beyaz Tara ve Yeşil Tara elele verirler ve gece gündüz çalışarak sonsuz merhameti dünyaya gönderirler. Beyaz Tara’nın spesifik yönü ‘Merhametli Anne’, Yeşil Tara ise ‘Kurtarıcı’dır. Yeşil Tara’nın ikinci anlamı ‘Bizi suların üzerine tqy10aşıyan kişi’ dir. Beyaz Tara, huzur ve zerafettir, Yeşil Tara ise erdemlik. Yeşil Tara, insanları tehlikelerden, korkularından ve endişelerinden kurtarır. Ve günük koruma için mantrası da vardır: ‘Om Tare Tuttare Ture Svaha’… (108 kez tekrar edilir). Beyaz Tara’dan yardım istemek içinse ‘Om Tare Tuttare Ture Mama Ayuh Punya Jñana Pustim Kuru Svaha‘ ( Aynı şekilde 108 kez tekrar edilir). Diğer Tara’lar: Kırmızı. Sarı, Siyah ve Mavi Tara. Quan Yin, Beyaz Tara ve Yeşil Tara ‘Koruyucu Anneler’ olarak bilinir. Ve bu üç tanrıça güçlü ve koruyucu misyonunu üstlenir, merhamet ve şefkatin enerjisini taşırlar.

Dipnot: Mantra, Sanskritçe bir kelimedir. Bilinçaltımızdaki tıkanıklıkları temizleyen bir araçtır. ‘Man’ düşünmek, ‘tra’ özgürleşmek anlamını taşır. Mantralar özel bir titreşime sahiptir ve kullanılan kelimeler kutsaldır. Her kelime büyük bir güce sahiptir.

St. Germain…  O, Mor Alev aracılığıyla ruhumuzda dönüşüm başlatan ‘Kutsal Kardeş’tir. Kozmik evrendeki anlamı ‘Özgürlük’tür. St. Germain, İsa, Buda, Hz. Muhammed, Meryem Ana ve Krishna gibi yükselmiş üstadlardandır. Dünyevi enkarnasyanları; Francis Bacon (İngiliz filozof, yazar ve bilim adamı), Peygamber Samuel, Christopher Columb, Merlin (Kral Arthur efsanesindesaintgermain yer alan büyücü)Saint Germain, özgürlük, simya (Değersiz maddeleri altına çevirme, bütün hastalıkları iyileştirme ve hayatı sonsuz biçimde uzatacak ölümsüzlük iksir bulma uğraşlarına Simya, bu işle uğraşanlara Simyacı denir.) , adalet, merhamet ve dönüşümünün Yedinci Işının Lordu’dur. Binlerce yıl önce Atlantis’te anakara üzerinde bulunan Mor Alev Tapınağı’nın üstadıdır. O dönemde Atlantis’te yaşayan insanlar yaşamlarının her alanında ve her durumda negatiflikleri düzeltmek için Mor Alev enerjisini kullanırlardı. Yüksek titreşimli ışık, negatif enerjileri temizlerdi ve insanlar auralarını her daim temiz tutabilirlerdi. Her çağda olduğu gibi zamanla bu güç, kötülük yapma amacıyla kullanıldı ve bu enerji geri çekidi.  Çağlar boyunca Azizler (yaşama borçlarını ödemiş kişiler) ve Yükselmiş Üstatlar tarafından korunan Mor Alev, Yükselmiş Master Saint Germain tarafından bu yüzyılda serbest bırakılmıştır. Mor Alev Mantrası: ‘Ben Mor Alev varlığıyım. Ben Tanrı’nın istediği saflığım’

Baş Melek Zadkiel…   ‘ Sevgili Başmelek Zadkiel… Bana, ……….. hakkında gerekli bilgileri hatırlamama ve bu konuda dönüşmeme yardımcı olur musun? Beni ve sevdiklerimi merhametin ve şefkatinle kucakla…Teşekkür ederim…’

O’nun ikiz alevi (Aynı ruh ailesinden gelen kişi) St. Germain ile aynı niteliklere sahiptir. Yardımseverlik, doğruluk, merhamet ve bellek meleği olan Başmelek Zadkiel ve onun ikiz alevi (Aynı yüksek benliğini palyaşan diğer yarısı) Kutsal Lady Ametist, Arınma Tapınağı’nda bulunuyorlardı. Bu tapınakta bulunan rahipler, Başmelek Zadkiel’den aldıkları eğitimlerle yaşama hizmet etmişlerdir. Tapınağın merkezinde ametist kristallerinden yapılmı35d83fd654beaf416d4e562b48fdecc2ş bir sunak (Tapınaklarda dini tören yapılan, adak adanan yer) bulunur. Bu sunak, Mor Alev’in odak noktasıdır. Bu tapınakta aynı zamanda yüksek güçleri çağırma becerisi öğretilirdi. Başmelek Zadkiel ve Kutsal Lady Ametist, bizim gölge yanlarımızı temizlemek için ritmik nefes alma becerimizi geliştirirler. Bağışlama, bağışlanma ve hoşgörü için Başmelek Zadkiel’i çağırabilirsiniz. O, ilahi rahmetiyle, taşıdığımız ağrı, acı, merhametsizlik gibi gölgelerimizi dönüştürecek ve derin sevgiyi bize hediye edecektir. Gölgelerimizin zincirlerinden kurtaracak, iç barış ve özgürlüğü bulmamıza yardım edecektir. Başmelek Zadkiel, başımızın üstünde bulunan ruh çakrayı temsil eder, koşulsuz sevgi ve ruhsal enerji ile çalışır.

Mor Alev enerjisi ile çalışma yapmak istiyorsanız Cumartesi en uygun gündür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s