Başmelekler…

BAŞMELEKLER

Kur’an’da geçen dört başmelek vardır. Mikail, Cebrail, İsrafil ve Azrail. Bu dört başmeleğin haricinde bize yardım etmek isteyen birçok başmelek vardır. Yakın gelecekte, tıpkı yeni gezegenler veya güneş sistemleri keşfeder gibi, yeni başmeleklerle karşılacağız. Başmelekler ayrı ayrı ve düzenli olarak her birimizin yanında olabilirler. Çünkü onlar mekandan ve zamandan bağımsızdırlar.

BAŞMELEK MİKAİL

‘’Tanrı gibi olan’’ anlamına gelmektedir. Tüm meleklerin yöneticisi gibi düşünebilirsiniz. Egoyu ve korkuyu bizden uzak tutar. Başmelek Mikail; yaşam amacınızı hatırlamanızda ve bu yolda yürümenizde yardımcı olur. Günlük enerji alanımızı temizlemek, kendimizi koruma altına almak, eterik kordon bağlarımızı temizlemek ve şifalandırmak, evimizi, işyerimizi, gittiğimiz herhangi bir ortamdaki enerji temizliği için bize yardımcı olur. Rengi koyu laciverte yakın mavidir. Nazar boncuğu rengindedir. Her an, her durumda Başmelek Mikail’den yardım isteyebilirsiniz.

BAŞMELEK CEBRAİL

‘’Ulak’’ (mesaj veren başmelek ) anlamındadır. Başmelek Cebrail, korkularınızın üstesinden gelmenizde size yardımcı olur. Yazarlar, öğretmenler ve gazeteciler gibi tüm dünyevi habercilere yardım eden haberci bir melektir. Rengi koyu sarıya çalan bakır rengidir.

BAŞMELEK RAFAEL (İSRAFİL)

‘’Tanrı’nın iyileştirici eli’’ anlamındadır. Tüm sağlık konularında bizlere yardımcı olur. Şifacı melek diyebilirsiniz. Rengi Zümrüt yeşilidir.

BAŞMELEK AZRAİL

‘’Tanrı’nın yardım ettiği’’ anlamındadır. Genellikle Ölüm Meleği olarak tanınır; çünkü fiziksel bedenden diğer tarafa geçişte insanlara eşlik eder. Başmelek Azrail, tüm dinlerin idarecilerine ve ayrıca spritüel üstadlara katkıda bulunmaktadır. Başmelek Azrail’den, ölmüş veya ölmekte olan yakınlarınız için yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca kaybetme acısını da hafifletmeye yardımcı olur. Rengi kırık beyazdır.

BAŞMELEK ARİEL

‘’ Tanrı’nın dişi aslanı’’ anlamındadır. Doğanın ve hayvanların koruyucusudur, elemantel alemi idare eder ve hayvanların özellikle evcil olmayanların şifalanmasına yardım eder. Cesareti temsil eder. Cesarete ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda Başmelek Ariel’den yardım isteyebilirsiniz. Rengi açık pembedir.

BAŞMELEK HANİEL

‘’Tanrı’nın rahmeti, zerafeti’’ anlamındadır. Tanrı’nın rahmetini ve etkilerini almak istediğinizde (huzur, sükunet vb), zerafet örneği olmak istediğiniz iş görüşmesi, sunum veya ilk randevu gibi durumlarda Başmelek Haniel’den yardım isteyebilirsiniz. Rengi ay taşına benzer soluk mavidir.

BAŞMELEK ŞAMUEL

‘’Tanrı’yı gören, duyan’’ anlamındadır. Yaşamımızın önemli alanlarını oturtmamızda yardımcı olur. Yeni bir iş bulmak, yeni arkadaşlar edinmek, yeni bir aşk ilişkisi (ruh eşi) veya kayettiğimiz eşyalarımızı bulmak işin Başmelek Şamuel’den yardım isteyebilirsiniz. Rengi açık yeşildir.

BAŞMELEK CEREMAYEL

’’Tanrı’nın merhameti’’anlamındadır. Kendimizi özgür bırakabilmemiz için affetmeye ihtiyacımız var, affedemediğimiz her olay ve her insan bizde yük olur ve karma borcu yaratır. Başmelek Ceramayel durumları ve insanları affetmemiz için bize yardımcı olur. Rengi ametist taşına benzer mordur.

BAŞMELEK RAZİEL

‘’Tanrı’nın gizemi, sırrı’’ anlamındadır. Ezoterik konularla (rüyalar da dahil) anlamak veya simya ile uğraşmak isterseniz Başmelek Raziel’den yardım isteyebilirsiniz. Rengi gökkuşağı rengindedir.

BAŞMELEK SANDALFON

‘’Kardeş’’ anlamındadır. Sandalfon, müzik ve dua başmeleğidir. Başmelek Mikail’e korkunun ve korkunun etkilerinin temizlenmesinde müzik ile yardımcı olur. Sakinleştirici bir müzik açıp Başmelek Sandalfon ile çalışabilirsiniz. Rengi turkuazdır.

BAŞMELEK URİEL

‘’Tanrı ışıktır’’ anlamındadır. Sizi zorlayan bir duruma ışık akıtır ve problem çözme yeteneğinizi aydınlatır. Zor bir durumda çözümlemek istedğiniz için cevapları Başmelek Uriel‘den isteyebilirsiniz. Rengi altın sarısıdır.

BAŞMELEK METATRON

‘’Fiziki mevcudiyet’’ anlamındadır. Yaşayan ve diğer tarafa geçen bütün çocuklarla çalışır. Çocuklarınızla ilgili her konuda O’ndan yardım isteyebilirsiniz. Kristal ve İndigo çocuklar ile de çalışır. Ruhsal gelişim ve çakralarımızın dengelenmesi için bizimle çalışır. Ayrıca zamanı da yönetir. Geç kalma gibi zaman problemleri yaşıyorsanız Başmelek Metatron’dan yardım isteyebilirsiniz. Rengi Mor ve yeşildir.

BAŞMELEK ZADKİEL

‘’Tanrı’nın doğruluğu’’ anlamındadır. Şefkat ve anlayışın başmeleği de diyebiliriz. Bir tartışmada karşımızdaki kişi ile sevgi dolu empati kurabilme ve şefkat hissi verir. Hafıza konusunda bize hatırlamamız gereken şeylerde yardımcı olur. Rengi çok koyu laciverttir.

BAŞMELEK COFİEL

’’Tanrının güzelliği’’ anlamındadır. Kendinizi ve düşüncelerinizi zerafetle güzelleştirmek için ondan yardım isteyebilirsiniz. Aynı zamanda ‘’Feng Shui’’ başmeleği olarak da bizlere yardım eder. Evinizin, odanızın, dolaplarınızın düzenli olması ve yaşamınızdaki enerjinin düzenlenmesi için Başmelek Cofiel ile çalışabilirsiniz. Rengi çok koyu pembedir.

BAŞMELEK RAGUEL

’’Tanrının dostu, arkadaşı’’ anlamındadır. Hak ve adalet başmeleği olarak bilinir. O, haksızlığa uğrayanların savunucusudur. Adil olmayan bir durum karşısında Başmelek Raguel’den yardım isteyebilirsiniz. Kişisel ve kurumlarla olan ilişkilerinizde gücünüzün dengede olması ve hakkaniyet için aracılık yapar. Rengi açık mavidir.

MELEKLER VE SAYILAR-1.jpg

MELEKLER VE İŞARETLERİ

Bulutlar:  Gökyüzüne baktığımızda melek şeklinde bulutlar görüyorsanız melekleriniz sizi selamlıyor demektir.Bazen herhangi bir konuda bir işaret istersiniz , ozaman gökyüzüne bakın melekleriniz yardım için işaretlerini gönderiyor olacaklar.

Tüyler: Meleklerimizin en etkin şekilde işaret biçimidir.Hepimiz evde,yolda,ofiste bir anda karşımıza çıkan tüylerle karşılaşmışızdır.

Gökkuşağı: Gökkuşağıda meleklerimizden bize bir işarettir.gökyüzünde,çimler sulanırken,bir bardak suyun içinde her an işaretleri görebilirsiniz.

Bozuk paralar: Para ile ilgili durumlarda hep karşınıza çıkar yerde,takside,otobüste önünüzde aniden belirirler,Tanrının bereketi sana geliyor demek istiyor melekleriniz,şükranla kollarınızı berekete açarak kabul edin ve alın.

BAŞMELEKLER VE DOĞAL TAŞLAR

Başmeleklerin enerjilerine uyumlanmış doğal taşlarla On’ların enerjilerini daha net hissedebilirsiniz.

MELKLER VE TAŞLARI-1

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s