İçeriğe geç

VIOLET FLAME REIKI (MOR ALEV)

‘Geçen yaz (Ağustos 2000) bazı yeni semboller buldum, toplam 40 tane. Bu sistemin adı Violet Flame Reiki’dir. Bu bir daha yüksek veya daha iyi veya daha yeni veya daha gelişmiş Reiki değildir. Menekşe ateşi Reiki (VFR) ‘eski’ yeni sembollerdir… bundan eminim. VFR sistemi nasıl bulundu:

Kuan Yin’e bu mantranın günlük bir tespihini yaptım: Namo Kuan Shih Yin Pu’sa ve Menekşe Ateşi buyurur. Bu mantra Kuan Yin’in varlığını hayranlıkla celp etmek içindir. Kalp için de iyileştirmedir. Sembolleri gördüm ve bütün bilgiyi alabilmek için yazabildiğim kadar hızlı yazdım. Bu çok basit gibi görünebilir… Ama olan budur. Yeni semboller aramıyordum. Bu mantrayı günde 108 kez tekrar ederek ruhumu derinleştirmeye, aydınlığa ulaşmaya ve kendimi geliştirmeye çalışıyordum ve sonra sembolleri ‘gördüm’.   -Ivy Moore-

MOR ALEV-2.jpgIvy Moore, Quan Yin’le yaptığı meditasyonlar sırasında aldığı evrensel enerjiye Violet Flame adını vermiştir ve onun kanalıyla 40 sembol yüklenmiştir. Bayan Moore sembollerin kutsal ve özel olduğuna inanır. Hastalarını bu enerji ile şifalandırırken, sembolleri açıkça göstermez. Sadece reiki kullanır. (Usui Reiki vb.) Sadece ihtiyaç hissettiğinde bir sembol çizer. Muhteşem bir şifa aracı olan Mor Alev, yüksek frekanslı manevi ışıktır, Mor, Lavanta ve Ametist, bu sistemi oluşturan enerji grubudur. Mor ışık Saint Germain‘den gelirken, Menekşe ise bu ateşin yaratıcısı Quan Yin‘den gelir. Gökkuşağının 7. rengi olan mor-eflatun ışınlarını ve Tanrı (Evren) bilincinin 7. ışınıdır. Mor Alev’in özünde özgürlük, bağışlama ve ruhun kurtuluşu vardır. Dişi ve yumuşak bir enerji alanına sahiptir

Mor Alev ve yedinci ışın, ruh ve madde arasındaki mevcut kalite ve ilşkiyi yansıtır. Bu ışın, ritm, ritüel, adalet ve düzen, organizasyon ve grup bilincini kapsar. Kendimizi gerçekleştirme yolunda yüksek benliğimizin ve ruhumuzun tezahürü için bize yardım eden Mor Alev enerjisi, bedenimize, duygularımıza, ruhumuza, her hücre ve atomlarımıza nüfuz eder. Sorunlarla karşı karşıya kalmadan karmamızdan temizlemek için insanoğluna verilmiş en gelişmiş ruhsal araçlardan biridir.

Ruhsal olarak büyümeye ve hayatımızı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bizler İlahi Ol’ana borcumuzu ödemek zorundayız. Ya büyük bir özveriyle ya da talihsizlikler yaşayarak… Başkalarına yardım ederek veya yoksulluk çekerek… Mutlu bir hayat sürerek ya da kişisel acılar çekerek kendi karmik dengemizi bulmaya çalışırız. Yaşamımız boyunca çoğu zaman negatif enerjilerin etkisi altında kalırız. Negatif enerjiler, ağır, karanlık ve hayatta ileri doğru hareket etmemizi engeller. Sırtımızda taşıdığımız yükler bizi hareketsiz bırakır ve yorar. Mor Alev ise, bu yükü sizden alacak ve kendinizi hafiflemiş hissedeceksiniz.

İnsanlarla aramızda oluşan olumsuz duygu ve düşüncelere şifa verir ve iletişimimize uyum getiirir. Kişisel farkındalığa ulaşmış kişiler, Mor Alev ile karmik bağlarımızdan gelen sevgisizliği ve merhametsizliği şifalandırmak için ametist taşını kalp çakrasına koyarak arınırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir