İçeriğe geç

BAYKUŞLARIN REHBERLİĞİNDE SPİRİTÜEL DİNLETİ…

BAYYKUSSHiç düşündün mü kendi değerini nasıl da tırpanladığını? Gerçekten fark etmiyor musun eşsiz oluşunun kıymetini? Cidden bu kadar kör, sağır ve dilsiz misin?

Hayret! Nasıl da hapsetmişsin kendini demir kafese. Oysa ne kadar da özenmişti Tanrı sana can verirken, zevk alacaktı eserine bakarken… Tuhaf bir koku geliyor ruhundan, sanki küflenmiş, yığınak olmuş öfkelerinden. Kendine acımanın rengini almış zifirden.

Bilir misin Baykuş’lar neden uçar gecenin karanlığının içinden? Onlar siyah gecenin avcılarıdır. Gündüzün karmaşası çekilince aradan, sessizliğin gücünü kullanır bilgeliğinden. Bilir ki, bilinmeyenin ve yaşamın büyüsü sessizlikte saklıdır. Bilir ki, korkuların gölgesi onu yıldırmayacaktır. Bilir ki, güçlü duyuları onu karanlık dehlizlerden geçirecek ve o yolunu her zaman bulacaktır. Bilir ki, gizli kapılar aralandığında Melekler, ışık varlıkları, aydınlanmış üstatlar onu o koyu sohbetlerine buyur edeceklerdir. Ve o ağır demir kapıların açıldığı odalarda senin akaşik kayıtlarını çıkaracaklardır tozlu raflardan…

Gizemlidir Baykuşlar, derin sezgileri, mistik ruhları ve güçlü pençeleriyle tutunurlar hayata. Gece bekçileridir, tek başına kalınca kendinle, arayıp da bulamadığın soruların cevabını vermeyi beklerler sessizce ve tüm bilgeliğiyle konuşmak ister susmayan geveze zihninle. Değişip dönüşmen için gerekli hazineleri çıkarır sandıktan zamanı gelince.

Sabrı öğretir, gerçek kişiliğini gösterir sana. Yaşamın şifrelerini çözer, yeteneklerini kullan der bu hayat yolunda. İlham verir, o çok korktuğun ölümün, yeni bir doğuşa gebe olduğunu anlatır gece boyunca. Yaşadığın illüzyonun perdelerini indirir, gerçeği sunar tüm çıplaklığıyla. Geçmiş hayatlarının deneyimlerini, derslerini anlatır birden sırlar kalkar ortadan…

İşte O, senin iç sesindir… Neler anlatır sana neler, eğer dinlemeyi bilirsen… Kehanet olan her şey basitleşir gözünde şayet O’nu dinlemeyi öğrenebilirsen. Korkmaz artık zihnin bilinmeyenden.

Çıkar o kafesten özgür bırak artık izin ver kendine! Gerçekleri dinle bir de kendinden her gece. Bilgeliğinin sihirini kullan elindeki değnekle. Demir parmaklıklar kalkarsa aradan, ruhunu aydınlatır Kutsal Yaradan.

Küçük bir not: Yerli Amerikan kültüründe bir çok kabile üyeleri, baykuş tüylerinin tılsımlı olduğuna inanır ve üzerilerinde taşırlarmış bilgelik ve koruma versin diye.

Ola ki Baykuş tüyü bulursanız bu şansı kaçırmayın ve onu ebediyen saklayın.

Tılsımınız sonsuza dek sizinle olsun…

Sevgilerimle, Funda Öztürk…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir