İçeriğe geç

HAYALET KORKULAR

korkular

Bu enkarnasyonda bile birçoğunuz olmuş bitmiş şeylerle ilgili mantıkla açıklanamayan endişeler taşıyorsunuz. Burada temsil edilen birçok korku vardır: yalnız kalma korkusu, terk edilme korkusu, ölüm korkusu vb… tüm bunlar hayaletlerdir… ah özellikle de sonuncusu. Ölüm korkusu hepinize öyle kuvvetle aşılanmıştır ki ölüme korkusuzca yürümek çok zordur. Bunun böyle olması da uygundur, çünkü eğer bu hayaleti tüm zayıflığı içinde görebilseydiniz, kesinlikle ölüme doğru ilerlerdiniz… ve bu da burada bulunma amacınıza hizmet etmezdi.

İçinizde taşıdığınız diğer bazı korkular da size çok gerçek gelir. Yaşamınızda bulunan ve geçmişte size zarar vermiş gibi görünen o kişilerin çevresindeyken hissettiğiniz endişeyi ne yapmalısınız? Diğer insanlara, özellikle sizinle ilişkide olanlara karşı taşıdığınız öfkeye ne diyeceksiniz?

Siz bu ‘yükü’ birlikte taşıyıp durursunuz ve o sizin belli şekillerde hissedip davranmanıza neden olur, ki geçmişe baktığınızda bu durumun gerçekten sizi yönettiğini görürsünüz. Bu konuda ne yapabiliriz diye sorabilirsiniz. Bu temizlenmesi en kolay korkulardan biridir!

Açıklayayım…

Sizi endişelendiren ve huzursuz eden insanları zihninizde canlandırın; onları önünüzde gerçek hale getirin. Geçmişte size zarar vermiş bu insanlara bakın ve onları gerçek kimlikleri ile sevin. Onları bağışlayın ve neler olduğunu izleyin. Karmik dersin enerjisi orada olacaktır. Başka neler mi olacaktır? Birincisi, siyah baloncuk yok olacaktır. İşte o zaman onun içindeki ödüle sahip çıkabilirsiniz ve karma ebediyen ortadan kalkacaktır. İkincisi, karmik enerjinin dağılmasıyla birlikte, o bireylerin artık sizin üzerinizde bir etkileri kalmayacaktır. Üçüncüsü, karmik nitelik ortadan kalktığında, ders sahnesindeki bu diğer ‘oyuncular’ o andan itibaren sizinle ilişki ve etkileşimlerini gerçekten değiştireceklerdir. Öyleyse onları da etkilediniz mi? Kesinlikle!

Neyin olup bittiğini onlar nasıl bilebilirler?

İnanın bana, onlardan saklı olan yanları bunu anında bilecektir. Bu dünyada size en çok zarar vermiş, ilişkinizde size acı, ıstırap ya da endişe yaşatmış olanlar, burada enkarne olmadan önce saf bir sevgiyle böyle yapmayı kabul etmiş, sizinle bu konuda kontrat yapmışlardır. Onlar şimdi bile sizinle ruhen kardeştirler, ama buradayken bunu açığa vuramazlar. Siz, öte aleme geçtiğinizde onları görecek ve seveceksiniz, çünkü oynadıkları rol gerçekten çok ikna ediciydi! Onlar, olumsuz rolü oynayıp böylece sizi güçlendirecek kadar sizi seviyorlar. Şimdi, onların bunu yapmalarını sağlayan sevginin ölçüsünü anlayın, ve bunun için onları şimdi sevin! Hiç kuşkusuz siz de bir başkasının düşmanısınız, bir başkasının düşmanısınız, bir başkasının olumsuzluk hedefisiniz… böylece siz de aynı rolü başkası için oynuyorsunuz. Peki, bu insan sizi tamamen bağışlasaydı ne hissederdiniz? Bu sizi etkiler miydi? Nasıl tepki gösterirdiniz? Gerçek şu ki, siz kesinlikle olayı hissederdiniz; içinizin derinliklerinde başarıyı fark ederdiniz… diğerinin hayrına görevi başardığınızı hissederdiniz, ve o andan sonra o insanı bir daha hiç görmeseniz bile, o insana karşı gerçekten farklı şeyler hissederdiniz.

Bunu yaparken sevgiyi güç kaynağınız olarak kullanın

Sizden nefret edenleri sevin. Hoşgörülemez olanı hoşgörmeyi öğrenin. Sükunet olanaksız görünürken sakin olun. Tüm bunlar mümkündür! Karma tertibatının anahtarı budur. Yaratmış olduğunuz bu şeyler kolayca yok edilebilirler. Sadece siz onları doğru biçimde halletme yeteneğine sahipsiniz. Sınavlar geçmek üzere yaratılırlar. Kendi sınavlarınızı yazan sizsiniz, öyleyse şunu bilin; sizin bilginizin ya da geçme yeteneğinizin ötesinde bir sınav yoktur. Evren size asla çözülemez bir problem vermez. Bu hiçbirinize ve Ruha hizmet etmez. Bu size Ruhun vaadidir!

Diğer korkularınızı da öne çıkarıın ve onların içine doğru yürüyün. Karma baloncuklarının patlayışını izleyin ve içlerindeki ödüllere sahip çıkın. Onları sevinçle realitenize getirin ve bu hayaletleri oldukları gibi görüp, onların yok olmalarına izin verin. Bunu bir amaç, dürüstlük… ve bilgelikle yapın…

KRYON

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir